Нематеріальна культурна спадщина, Новини        11 Жовтня 2018        1096      

НКС Миколаївщини: золоті орнаменти з Підлісного

28 вересня методисти Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Світлана Бабуріна та Сергій Войтенко зустрілися в селі Підлісне Новоодеського району з Валентиною Будак, яка з молодих років захоплювалася аплікацією з соломки. Зустрічі посприяла методист Новоодеського районного будинку культури Олена Тирон. Більше про майстриню й аплікацію — далі у статті.

Що таке аплікація?

Аплікація (з лат. — «прикладання») — це досить поширена техніка декоративно-прикладного мистецтва. Щоб зробити аплікацію, треба наклеїти або нашити на матеріал-основу різнокольорові шматочки паперу, шкіри, тканини, хутра або соломки. Одним із найбільш доступних, але не найпростіших видів аплікації є звичайна соломка. Щоб зігріти соломку для подальшої обробки і зробити її більш податливою, треба просто в неї подути. Дітям такий спосіб до вподоби, оскільки вони працюють і граються одночасно. Після невеликої обробки відтінки соломки можуть змінюватися від світлих сріблясто-перламутрових до насичених темно-коричневих тонів. І саме це робить її бажаним і неперевершеним матеріалом для інкрустацій.

Валентина Будак — майстер з аплікації

Трудова діяльність Валентини Іванівни пов’язана з молодшими класами сільської школи рідного с. Підлісне. Навчаючи першачків, молода вчителька відразу привчала їх до роботи з соломкою, залучала у світ прекрасного. Так виросло не одне покоління. Вони завжди залюбки дарували свої роботи (вітальні листівки, невеликі поробки) не лише односельцям на свята, а й учителям району: одного разу на День святого Валентина дітлахи зробили 60 солом’яних сердець і подарували вчителям з різних шкіл району.

Зараз майстриня вже на заслуженому відпочинку, але від творчості не відмовляється: часто презентує свої роботи на виставках у селі та на районних заходах. Послідовниками талановитої Валентини Будак є її діти, онуки, уже дорослі учні, що і зараз не забувають свою вчительку і її чарівні вироби. Голова села Василь Галів також пам’ятає про Валентину Іванівну і пишається нею.

А нещодавно методисти МОЦНТ відвідали Кривоозерський район, де було відкрито цікавий туристичний маршрут «Золота підкова Кривоозерщини».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: