Новини, Творче об'єднання «Прибужжя»        25 Жовтня 2021        317      

Нові дива «Етносвітлиці»: опановуємо мистецтво вишивки темарі

У жовтні з метою підвищення кваліфікації майстрів народного мистецтва відбувся незвичайний майстер-клас з виготовлення японських темарі. Навчання проводила заслужена майстриня народної творчості України, вишивальниця НТО «Прибужжя» Валентина Димова. До індивідуальних занять долучилися аматори з Новоодеської, Шевченківської, Галицинівської та Мішково-Погорілівської громад.

Темарі – це давнє японське мистецтво вишивки куль, історія якого налічує кілька століть. Назва перекладається як «ручний м’яч», адже у VIII столітті в Японії набула популярності гра «темарі» для дівчат із заможних родин. Основним атрибутом цієї гри був м’яч, який декорований вишивкою з шовкових ниток. На сьогодні темарі – це вид мистецтва, який поширений по всьому світу.

Творчий процес видався цікавим і захоплюючим. Учасники майстер-класу відкрили для себе нові обрії застосування геометричної вишивки, ознайомилися з основами створення традиційного японського візерунка «кику» або хризантема. Багато корисних порад отримали щодо виготовлення основи виробу, правильності нанесення розмітки вишиваного малюнку, підготовки необхідних матеріалів для вишивки, а також підбору і значення кольорів та орнаменту.

Під час занять Валентина Димова презентувала свої кращі вироби у японській техніці, також запропонувала цікаву ідею вишивки не просто декоративних кульок, а й створення темарі за новорічною тематикою.

Сподіваємось, що диво, яке народилось у нашій Світлиці, знайде своє місце на вашій новорічній ялинці.

У зв’язку з карантинними вимогами до майстер-класів допускаються учасники з діючою довідкою про ПЛР – тест або сертифікатами про вакцинацію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: