Новини        14 Березня 2018        519      

Обласна творча лабораторія для членів ініціативних груп із вивчення НКС

14 березня у Миколаївській обласній бібліотеці для дітей імені В. Лягіна відбулася обласна творча лабораторія для членів ініціативних груп з вивчення НКС, участь у якій взяли понад 40 представників із усіх районів Миколаївщини. Яким питанням під час зустрічі було приділено більше уваги, які корисні рекомендації отримали учасники заходу — більше про все далі.

Минув лише рік, як Миколаївщина долучилася до світового процесу зі збереження нематеріальної культурної спадщин. За цей час за ініціативи Миколаївського обласного центру народної творчості у нашій області створено обласну Експертну раду, а в кожному районі сформовано ініціативні групи зі збору, обробки матеріалів і складання облікових карток елементів нематеріальної культурної спадщини, виявлено об’єкти для внесення до місцевих реєстрів НКС. Але на сьогодні на місцях дуже важливо систематизувати процес роботи для того, щоб проявити ще більше потенціал культурної спадщини рідного краю. Саме на цьому, вітаючи учасників лабораторії, наголосила директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова. А провідний методист з дослідження НКС Світлана Бабуріна зосередила увагу присутніх на важливості злагодженої роботи ініціативних груп кожного села, селища, об’єднаної територіальної громади, району Миколаївщини, до складу яких крім фахівців клубних закладів області можуть входити спеціалісти різних напрямів: представники влади та місцевого самоврядування, національних товариств і громадських організацій, співробітники краєзнавчих музеїв, освітяни, бібліотекарі, активісти тощо.

У роботі лабораторії взяли участь представники обласної Експертної ради.  Ліана Лістунова, викладач-методист вищої категорії кафедри декоративно-прикладного мистецтва Миколаївського коледжу культури і мистецтв, розповіла про важливі складові при описі тканого та вишитого виробу, який уособлює культурно-мистецьку цінність:

  • особливості місцини, де зафіксований елемент: історія селища, національне різномаїття;
  • традиційна й нетрадиційна орнаментальна база;
  • автентичність у техніці вишивки чи ткацтва;
  • специфіка виготовлення тканини тощо.

Член комісії з формування обласного реєстру елементів НКС продемонструвала зразки вишивки та ткацтва різних регіонів України з власної фото колекції.

Завідувачка відділу пересувних і стаціонарних виставок Миколаївського обласного краєзнавчого музею Світлана Романенко розповіла учасникам лабораторії про головні завдання етнографічних експедицій та специфіку складання переліку питань. Присутні отримали практичне завдання: за фотографією шлюбної ікони, подарованої Миколаївському обласному краєзнавчому музею жителями селища Криве Озеро у 70-их роках минулого століття, треба було скласти опитувальник. Запропоновані питання були ретельно проаналізовані за допомогою фахівця. Етнограф звернулася до представників районних ініціативних груп з пропозицією більше уваги приділяти відновленню обрядовості.

Провідні методисти МОЦНТ та КОР Світлана Бабуріна та кандидат історичних наук Ганна Божкова у практичній частині лабораторних занять опрацювали з учасниками покроковий алгоритм дослідження елементів НКС, правила складання комплексного портфоліо з інформацією про елемент, технічні вимоги до відео та аудіо презентацій. Ганна Божкова проаналізувала роботу кожного району, звернула увагу на відсутність у багатьох персонального складу ініціативних груп, а також на типові помилки при описуванні елемента. Методист відмітила комплексний професійний підхід до роботи ініціативних груп з НКС Березнегуватського району.

Наприкінці заходу учасникам було продемонстровано зразки відео презентацій елементів НКС з різних регіонів України.

Завантажити презентації та додатковий матеріал →

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: