Новини        19 Серпня 2021        790      

Підсумки проведення обласного огляду «Етнотрадиції Миколаївщини»

19 серпня підбито підсумки обласного огляду «Етнотрадиції Миколаївщини», який проводився дистанційно з метою виявлення, збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини регіону.

Організатор

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно – освітньої роботи

Про конкурс

Захід проводився дистанційно з березня по серпень 2021 року у два етапи:

І етап — відбірковий на місцях з 1 березня до 2 червня 2021 року;

ІІ етап — заключний 19 серпня 2021 року (дистанційно).

 Учасники огляду – дитячі та мішані (діти разом з дорослими) колективи закладів культури, громадських об’єднань, навчальних закладів – представляли театралізовану композицію обряду чи обрядової дії на основі місцевого матеріалу календарної, трудової або родинної обрядовості, дитячі ігри тощо.

Критерії оцінювання:

  • зміст та вікова відповідність презентації елементу нематеріальної культурної спадщини;
  • культурна та суспільна цінність представленого елементу нематеріальної культурної спадщини, його значення для культурної практики певної громади;
  • творчий підхід;
  • сценічна культура.

В огляді взяли участь та продемонстрували свою творчість колективи з районів та об’єднаних територіальних громад області. Представлені відео роботи колективів отримали високу оцінку. Перш за все, журі звернуло увагу при оцінюванні робіт на обряди, які можливо втілювати у життя та побут нашого регіону сьогодні із залученням місцевих мешканців, зокрема молоді з метою наступності поколінь та збереженням традицій. Зважаючи на сукупність критеріїв оцінювання, розкриття представлених елементів нематеріальної культурної спадщини, неупереджене журі підбило підсумки та визначило переможців фестивалю.

Гран-прі вибороли:

  • кіностудія «Інгулець» Снігурівського Будинку культури Снігурівської міської ради, обряд «Толока»;
  • вокальний ансамбль «Калужаночки» та дитячий вокальний ансамбль «Мариноньки» Калузького сільського будинку культури Березнегуватської селищної ради Баштанського району, обряд «Зустріч весни»;
  • фольклорно-етнографічний колектив «Світлиця» Березанського Будинку творчості школярів Березанської селищної ради Миколаївського району, обряд «Вечорниці на Андрія».

І місце отримали:

  • фольклорно-етнографічний колектив «Веретенце» Інгульського ЗЗСО Інгульської територіальної громади Баштанського району, обряд «Випікання весільного хлібу (дівування)».

Вітаємо переможців, зичимо їм міцного здоров’я, натхнення, творчого горіння та безмежних успіхів. А також дякуємо всім, хто популяризує елементи нематеріальної культурної спадщини рідного регіону та сподіваємось на більш активну позицію територіальних громад Миколаївщини.

Переможці огляду рекомендовані до участі в обласному святі “Folk-toloka 2021”, яке відбудеться 24 серпня 2021 у Каштановому сквері м. Миколаєва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: