Новини        28 Листопада 2020        560      

Обласні онлайн-семінари: листопад

У листопаді провели п’ять різножанрових семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації працівників клубних закладів культури області та надання рекомендацій щодо роботи під час карантину.

Робота з дітьми

Третього листопада на семінарі для керівників дитячих вокальних колективів директорка МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова, провідна методистка по роботі з дітьми та молоддю Наталя Лисогор, провідна методистка з вокально-хорового жанру, заслужена працівниця культури України Галина Стрелецька та Лариса Столярова — директорка Дитячої музичної школи № 5, керівниця дитячого хору розкрили важливі теми:

 • Аналіз виступів учасників дитячих культурно-мистецьких заходів: лекторки детально проаналізували головні проблемні моменти дитячого ансамблевого й сольного виконавства.
 • Дистанційна робота керівників вокально-хорових колективів під час підготовки до конкурсних заходів: фахівці поділилися з колегами корисними вправами з власного досвіду роботи, а також іншою важливою інформацією, що допоможе їм працювати, не припиняючи творчий розвиток у карантинних умовах.
 • Презентація плану роботи на 2021 рік: ознайомили семінаристів із планом роботи МОЦНТ та КОР на 2021 рік.

Музичне мистецтво

19 листопада відбувся онлайн-семінар для керівників вокально-хорових колективів. Лектори: директорка МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова, провідна методистка з вокально-хорового жанру, заслужена працівниця культури України Галина Стрелецька та викладач кафедри музичного мистецтва Відокремленого підрозділу «МФ КНУКіМ» Антон Ладний. Розглянули такі питання:

 • Аналітичний підсумок творчої діяльності вокально-хорових колективів за 2020 рік.
 • Презентація методичних матеріалів і плану культурно-мистецьких заходів на 2021 рік.
 • Аналіз виступів учасників обласного конкурсу хорових колективів імені Миколи Аркаса.
 • Рекомендації керівникам колективів щодо роботи в умовах карантину.

А 25 листопада на семінарі для керівників інструментальних ансамблів Галина Стрелецька та Віта Шеремет — старша викладачка кафедри музичного мистецтва Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури» розкрили питання стану та перспектив розвитку інструментального жанру на Миколаївщині, а також представили підготовлені й опубліковані Центром каталоги й методичну літературу з інструментального мистецтва.

Досвідчені спеціалістки проаналізували рівень підготовки учасників обласного огляду ансамблів народних інструментів «VOLTA», поділилася порадами щодо пошуку нових підходів до удосконалення інструментального виконавства. Також лекторки проанонсували новий творчий конкурс духових оркестрів та ансамблів — «Fiato», що пройде в жовтні 2021 року.

Театральне мистецтво

Під час семінару для керівників аматорських театральних колективів провідна методистка з театрального жанру Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена працівниця культури України Тетяна Скубченко порушила питання щодо перспективи розвитку театрального жанру на Миколаївщині та сучасного стану української драматургії для дорослих і дитячих аматорських театрів.

Лекторка проаналізувала рівень підготовки учасників до конкурсних заходів. Розповіла, як краще планувати роботу театрального колективу, яку роль у творчій реалізації театрального колективу відіграє мізансцена.

Кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри культурології Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв Лариса Калініна, продовжуючи тему побудови мізансцени, надала рекомендації щодо мізансценування, а також щодо відеозйомки концертних номерів.

Онлайн-тренінг щодо підготовки річних звітів клубних закладів

27 листопада директорка МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова та Тетяна Нестерова — заступниця директорки з методичної роботи МОЦНТ та КОР провели обласний онлайн-семінар із питань організації та забезпечення якісної підготовки з подання звітів клубних закладів культури за 2020 рік. Під час семінару, що пройшов у формі онлайн-тренінгу лекторки розкрили чотири важливі теми:

 • Підсумки роботи закладів культури клубного типу Миколаївської області за 2020 рік.
 • Форми звітності клубних закладів.
 • Особливості обліку роботи клубних закладів в умовах карантину.
 • Заповнення статистичних звітів у паперовому й електронному форматах.

Також у грудні проведемо семінар для керівників хореографічних колективів і засідання комісії з формування переліку НКС Миколаївської області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: