Новини        19 Жовтня 2020        357      

Підсумки обласного огляду «Volta 2020»

17 жовтня провели обласний огляд ансамблів народних інструментів «Volta», щоби зберегти та популяризувати традиції українського народно-інструментального мистецтва. Як це було — далі.

Організатор

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи

Про огляд

Народно-інструментальне мистецтво — величезний скарб української нації та духовне надбання багатьох поколінь. Обласний огляд «Volta» покликаний відродити традиційні види цього національного мистецтва, а також вдосконалити виконавську майстерність ансамблів і виконавців.

У цьогорічному заході понад 40 колективів, дуетів і вокалістів Миколаївщини демонстрували свій талант і творчу самобутність у чотирьох номінаціях: «Ансамблі народних інструментів», «Ансамблі троїстих музик», «Виконавці малих музичних форм», «Солісти-інструменталісти». Учасники представили два різнохарактерні твори народної та сучасної музики українських, закордонних професійних інструменталістів або композиторів-аматорів.

Перебіг огляду

Виступи талановитих учасників засвідчили ретельну й систематичну підготовку. Одні вражали харизматичністю, інші яскравими вбраннями, але всі запам’яталися своєю виконавською майстерністю.

Солісти й ансамблі дорослої вікової категорії проявили високий професійний рівень, показавши віртуозну гру на народних інструментах. Дзвінко лунали класичні твори й обробки українських пісень: концертна п’єса Н. Коняєва, «Світло й тіні» П. Піццігоні, «Мистецтво фуги» І. Баха, «Українська сюїта» О. Курінного, танго «Спогади та мрії» — авторський твір П. Пасічника та інші.

Не відставали від дорослих виконавців і юні музиканти: Ігор Прохорчук, Нікіта Білогруд, Софія Івашина, Роман Довганюк, Дмитро Дрекопчук, а також дитячі колективи Миколаївської дитячої музичної школи № 5, Вознесенської дитячої музичної школи, Палацу культури «Енергетик» (м. Южноукраїнськ), Воєводського сільського будинку культури (Благодатненська ОТГ). Обдаровані музичним талантом діти дивували різноманітним арсеналом музично-інтонаційних та артистично-театральних засобів музичного мистецтва.

Ансамблі троїстих музик зачарували українським музичним фольклором, а саме віночками весільних пісень і запальними народними мелодіями.

Уперше до огляду долучилися акомпаніатори вокальних колективів: Сергій Реутов, Олександр Ракомін, Сергій Тафтай, Надія Разгребенська та Сергій Гризоглазов. Вони довели, що не тільки професійно акомпанують, але й самостійно вдало виконують інструментальні твори.

Нагородження

Усі учасники отримають дипломи Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, а також пам’ятні сувеніри від МОЦНТ та КОР.

Спеціальний приз за професійну та високу виконавську майстерність

Інструментальний дует у складі Павла Пасічника та Ганни Котляр (Миколаївська дитяча музична школа № 2) // номінація «Виконавці малих музичних форм», доросла вікова категорія

Гран-прі

  • Роман Довганюк (Вознесенська дитяча музична школа) // номінація «Солісти-інструменталісти», дитяча вікова категорія
  • Зразковий оркестр народних інструментів «Колорит» (Палац культури «Енергетик» ВП «Южно-Українська АЕС») // номінація «Ансамблі народних інструментів», дитяча вікова категорія
  • Сергій Гризоглазов (Братський районний будинок культури) // номінація «Солісти-інструменталісти», доросла вікова категорія
  • Павло Пасічник (Миколаївський фаховий коледж культури і мистецтв) // номінація «Солісти-інструменталісти», доросла вікова категорія
  • Ансамбль «Троїсті музики» (Новоодеський районний будинок культури) // номінація «Ансамблі троїстих музик», доросла вікова категорія

Перше місце

  • Нікіта Білогруд (Первомайська дитяча музична школа № 2) // номінація «Солісти-інструменталісти», дитяча вікова категорія
  • Ігор Прохорчук (Первомайська дитяча музична школа № 2) // номінація «Солісти-інструменталісти», дитяча вікова категорія
  • Станіслав Колєно (Первомайська дитяча школа мистецтв) // номінація «Солісти інструменталісти», дитяча вікова категорія
  • Софія Івашина (Вознесенська дитяча музична школа) // номінація «Солісти-інструменталісти», дитяча вікова категорія
  • Оркестр народних інструментів дитячої музичної школи № 5 (м. Миколаїв) // номінація «Ансамблі народних інструментів», дитяча вікова категорія
  • Надія Разгребенська (Ольшанський будинок культури Ольшанської ОТГ) // номінація «Солісти-інструменталісти», доросла вікова категорія
  • Олександр Ракомін (Степівський сільський будинок культури Миколаївського району) // номінація «Солісти-інструменталісти», доросла вікова категорія
  • Сергій Реутов (Миколаївський міський палац культури «Корабельний, Лиманівський сільський клуб Галицинівської ОТГ) // номінація «Солісти-інструменталісти», доросла вікова категорія
  • Інструментальний квартет Первомайського районного будинку культури // номінація «Виконавці малих музичних форм», доросла вікова категорія
  • Ансамбль народних інструментів «Сувенір» (Баштанський міський будинок культури Баштанської ОТГ) // номінація «Виконавці малих музичних форм», доросла вікова категорія
  • Інструментальний дует «Чарівна мелодія» (Миколаївський міський палац культури і урочистих подій та дитяча музична школа № 2) // номінація «Виконавці малих музичних форм», доросла вікова категорія
  • Народний оркестр народних інструментів Вознесенського міського будинку культури // номінація «Ансамблі народних інструментів», доросла вікова категорія
  • Ансамбль «Троїсті музики» (Тридубський сільський будинок культури Кривоозерського району) // номінація «Ансамблі троїстих музик», доросла вікова категорія
  • Інструментальна група народного ансамблю української пісні і музики (Радсадівський будинок культури Радсадівської ОТГ) // номінація «Ансамблі троїстих музик», доросла вікова категорія
  • Інструментальний гурт «Козаченьки» (Палац культури Очаківської міської ради) // номінація «Ансамблі троїстих музик», доросла вікова категорія

Друге місце

  • Оксана Штильова (Воєводський сільський будинок культури Благодатненської ОТГ) // номінація «Солісти-інструменталісти», дитяча вікова категорія
  • Дмитро Дрекопчук (Миколаївська дитяча музична школа № 5) // «Солісти-інструменталісти», дитяча вікова категорія
  • Інструментальний ансамбль гітаристів «БЕРЕСТ» (Березнегуватська ОТГ) // номінація «Ансамблі народних інструментів», дитяча вікова категорія
  • Ансамбль народних інструментів «Дударики» (Воєводський будинок культури Благодатненська ОТГ) // номінація «Ансамблі народних інструментів», дитяча вікова категорія
  • Інструментальне тріо у складі Романа Довганюка, Артема Матока та Вадима Матока (Вознесенська дитяча музична школа) // номінація «Виконавці малих музичних форм», дитяча вікова категорія
  • Анна Кожурова (Миколаївський міський палац культури та урочистих подій // номінація «Солісти-інструменталісти», доросла вікова категорія
  • Сергій Тафтай (Українківський сільський будинок культури Галицинівської ОТГ) // номінація «Солісти-інструменталісти», доросла вікова категорія
  • Ансамбль народних інструментів «Барви» (Веселинівський будинок культури Веселинівської селищної ради) // номінація «Виконавці малих музичних форм», доросла вікова категорія
  • Інструментальний гурт «Заграй» (Вознесенський міський будинок культури) // номінація «Виконавці малих музичних форм», доросла вікова категорія
  • Ансамбль молдавської музики «Ізвораш» (Олександрівський сільський будинок культури Олександрівської ОТГ) // «Виконавці малих музичних форм», доросла вікова категорія
  • Ансамбль «Троїсті музики» (Ольшанський будинок культури Ольшанської ОТГ) // номінація «Ансамблі троїстих музик», доросла вікова категорія

Третє місце

  • Єлизавета Антонюк (Мішково-Погорілівська дитяча музична школа Вітовського району) // номінація «Солісти-інструменталісти», дитяча вікова категорія
  • Юрій Косенко (Мішково-Погорілівська дитяча музична школа Вітовського району) // номінація «Солісти-інструменталісти», дитяча вікова категорія
  • Ансамбль бандуристів Казанківського районного будинку культури // номінація «Виконавці малих музичних форм», доросла вікова категорія
  • Ансамбль «Троїсті музики» (Пересадівський сільський будинок культури Воскресенської селищної ради) // номінація «Ансамблі троїстих музик», доросла вікова категорія

Невдовзі народну пісенну скарбницю збагатять хорові колективи, адже попереду обласний конкурс імені Миколи Аркаса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: