Новини        16 Листопада 2021        651      

Відбувся обласний конкурс «Діапазон»

13 листопада втретє відбувся обласний конкурс «Діапазон», який проводився цьогоріч дистанційно. Це захід, що спрямований на розвиток і популяризацію вокально-хорового жанру, відкриття нових талановитих виконавців, підвищення рівня виконавської майстерності, поповнення репертуару високохудожніми творами класиків і сучасних авторів, обміну досвідом між творчими колективами. У заході взяли участь понад 60 виконавських одиниць, а це майже 600 учасників із 30 територіальних громад та 3 міст області.

Організатор

Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації.

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно – освітньої роботи.

Про конкурс

Конкурс проводився у номінаціях із різними манерами та стилями виконання: вокальні та фольклорні ансамблі, малі форми виконання вокальних ансамблів та солісти-вокалісти.

Кожен виконавець презентував конкурсну програму із двох різнохарактерних творів, один із яких обов’язково був патріотичного спрямування: «Наша слава козацькая», «Гей, чуєш ти сину», «Ми нездоланні», «Степи простяглися широкі», «Ой у лузі червона калина», «Україна єдина», «Країна буде» та інші, таким чином найкращі аматорські колективи та солісти-вокалісти своїми виступами підкреслили відношення до патріотичного виховання, любові до Вітчизни, батьківщини та сім’ї.

Цьогорічний захід відзначився високим виконавським рівнем колективів та окремих виконавців, їх індивідуальним творчим підходом, відкриттям нових талановитих артистів — аматорів, творчим пошуком цікавого художнього репертуару, який підкреслював своє особливе ставлення до збереження української національної культури, виховання молоді на кращих зразках національного пісенного мистецтва.

Багато колективів презентували оригінальні інтерпретації творів, цікаві обробки українських народних пісень, використовували різні види багатоголосся та вдало підібрані музичні супроводи.

Конкурс проводився у форматі дистанційного перегляду, без контакту зі слухачами, через що самодіяльним артистам було важче донести виконавський артистизм, свої емоції й почуття, розкрити задум авторів твору. Але виконавці впоралися із цим нелегким завданням. Вони майстерно передали рівень мистецької зрілості співаків, впевнено та уміло «подали» себе на сцені, що й забезпечило їх успіх та яскравість виступу.

Оцінювали виступи за такими критеріями:

– виконавська майстерність (виразність, емоційність, драматургія, чистота інтонування, чіткість дикції, динамічні відтінки тощо);

– художній рівень репертуару, трактування музичного твору, виразність, глибина розкриття змісту та оригінальність інтерпретації творів;

– артистичність та сценічна культура.

Враховуючи сукупність цих факторів, журі, до якого увійшли провідні фахівці вокально-хорового жанру Миколаївщини, визначило переможців конкурсу.

Переможці конкурсу нагороджені дипломами управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації та сувенірною продукцією Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно – освітньої роботи.

 Гран-прі вибороли:

У номінації «Фольклорні колективи»

Народний фольклорний колектив «Троїчанка», Троїцький сільський будинок культури Новоодеської територіальної громади.

У номінації «Вокальні ансамблі»

Народний ансамбль української пісні і музики, Радсадівський будинок культури Радсадівської територіальної громади.

У номінації «Малі форми ансамблів»

Народний гурт естрадної пісні «Дивограй», Баштанський міський будинок культури Баштанської територіальної громади;

Народний вокальний ансамбль «Каламбур», Новобузький КЗ «Центр культури і дозвілля» Новобузької територіальної громади.

У номінації «Солісти-вокалісти»

Олена Луценко, Матвіївський будинок культури Миколаївської міської ради;

Сергій Борисюк, КЗ Кривоозерський Центральний Будинок культури Кривоозерської територіальної громади;

Вікторія Пономаренко, Баштанський міський Будинок культури Баштанської територіальної громади.

З результатами інших учасників конкурсу можна ознайомитися за посиланням нижче.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: