Новини        24 Березня 2017        242      

Ляльковий дивограй на обласному семінарі для керівників аматорських театрів

24 березня в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці імені О. Гмирьова зібралося майже 80 керівників та учасників аматорських театральних колективів із районів області. Приводом для зустрічі стали семінарські заняття, які організував Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи. Запрошені викладачі, цікаві майстер-класи та багато пізнавальної інформації — це далеко не все, що можна було спостерігати під час занять.

Світлана Фесенко зі студентами Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського

Весняні семінарські зустрічі, організовані методистами МОЦНТ та КОР — це вже традиційний і очікуваний керівниками аматорських театральних колективів області засіб безкоштовно підвищити свою кваліфікацію, набути нових знань та отримати багато приємних емоцій. Як зазначила в привітальному слові директор центру, заслужена артистка України Наталія Баштова, сьогодні, у період жорсткої професійної конкуренції, працівникам культури треба доводити творчу спроможність, постійно вдосконалюючи власний почерк. Особливо, якщо мова йде про аматорський рух. Саме таку можливість надає центр.

«Секрети майстерності актора анімаційного театру» — цій темі були присвячені заняття в рамках семінару, який проходив у формі майстер-класу. Приємним і несподіваним знайомством для семінаристів було запрошення у якості лектора доцента кафедри майстерності актора та режисури театру ляльок Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського Світлани Фесенко. Досвідчений педагог розповіла, що кафедра, яку вона представляє, уже 45 років випускає професіоналів лялькарства. Цей напрям має давню історію — від Петрушки й до сучасної ляльки — й уособлює всі види мистецтва. Велика таємниця аніматора: залишаючись «за кадром», примушувати глядача радіти, плакати та переживати разом зі своїми героями. Роль ілюзії в цьому процесі — неперевершена. А ще важлива командна, чітко відшліфована робота.

Різноманітні вправи, виконані в команді, для семінаристів презентували студенти першого курсу кафедри майстерності актора та режисури театру ляльок Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, які приїхали разом зі своїм викладачем. Хлопці та дівчата демонстрували елементи з розвитку уваги до руху та пластики рук, разом з учасниками семінару виконувалися творчі завдання з ритміки та координації рухів. Особливо багато приємних емоцій викликали етюдні замальовки «Море» та «Сила кохання».

Під час теоретично-практичного заняття «Азбука володіння голосом» студенти показали безліч варіацій роботи над сценічною мовою, постановкою та контролем голосу в русі, що дуже важливо в процесі роботи. Майбутні професіонали зізнались, що успіх справи залежить від щоденних тренувань, які поступово стають способом їхнього життя.

З практичного заняття «Втілення образу в русі рук та ляльок різних форм та конструкцій» учасники семінару дізналися про правила та прийоми розігріву рук перед виступом. Етюдна замальовка «Птах» від студентів-лялькарів вразила масштабністю: за допомогою пластики рук на очах у всіх народився великий птах, крила якого розкрилися в польоті.

Також масу нових знань семінаристи отримали з майстер-класу «Ознайомлення із системою ляльок та їх динамікою». Присутні дізнались, що процес народження ляльки має свої правила, які вдосконалюються, переформатовуються самим життям. Рука з кулькою, рука з рукавицею, механізована лялька, тростева лялька — усе це оживало й дивним образом наповнювалося певними емоціями та характером на очах відвідувачів семінару.

Світлана Фесенко звернула увагу на те, що сюжетність етюдів із використанням ляльок має будуватися за всіма законами драматургії, а головне в процесі — необмежене море фантазії людини.


А ми нагадуємо, що наступні семінарські заняття відбудуться вже 28 березня. До спілкування запрошуємо керівників дитячих вокальних студій та ансамблів.

Більше фото на нашій сторінці у Facebook.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: