Новини        11 Квітня 2016        554      

Загальнообласна соціокультурна акція «Є хліб — є й життя» в Первомайському районі

8 квітня 2016 року в рамках відзначення 25-річчя незалежності України до соціокультурної акції «Є хліб є й життя» долучився й Первомайський район. Акція покликана сприяти популяризації реальних досягнень різних галузей області за 25 років незалежності України, збереженню і розвитку української національної культури, виховання любові до рідної землі, малої батьківщини.

До уваги делегації акції були представленні заклади освіти, культури та медицини, більшість з яких почали своє існування ще до часів здобуття незалежності України.

Серед дошкільних закладів навчання був продемонстрований дитячий садок «Малятко». Не зважаючи на невелику кількість вихованців (усього 16 осіб), для дітей створенні відповідні умови навчання, запроваджено ідеї особистісно-орієнтованого підходу. На базі садочку функціонують гуртки «Умілі ручки» та «Маленькі фантазери».

Степківська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів представила свої надбання здобуті за роки незалежності. Навчання у школі здійснюється як за інваріантним планом, так і за варіативним, що дозволяє враховувати інтереси учнів. Не зважаючи на те, що освіті у школі приділена ретельна увага, закладу не вистачає сучасності. Основні вкладення у розвиток закладу здійснюються за спонсорської підтримки.

Серед культурних закладів Первомайщини була представлена Іванівська модельна бібліотека-філія з краєзнавства. В рамках краєзнавчої програми бібліотека організовує різні заходи для місцевих жителів. За допомоги ФГ «ОАЗИС» був здійснений капітальний ремонт приміщення та поповнення фондів бібліотеки.

Іванівський сільський клуб  звітував про роботу аматорських колективів на базі закладу. А саме театрального гуртку «Експромт», та хореографічних колективів «Амаретки» та «Дзвіночки».

Нажаль, основні зміни зазначених культурних закладів за часи незалежності України відбулися здебільшого у сфері матеріального забезпечення, а не культурного збагачення духовної складової.

Свої надбання у сфері культури також представила Підгороднянська дитяча школа мистецтв, навчання у якій реалізується у трьох напрямах: музичному, художньому та хореографічному. Вихованці ДШМ є постійними призерами обласних та районних конкурсів. Особистісний підхід до навчання учнів, дає змогу їм у повній мірі реалізувати свої мистецькі таланти.

Серед закладів медичної сфери була представлена амбулаторія сімейної практики загальної медицини села Романова балка, що обслуговує більше ніж 1400 осіб. За спонсорський кошт фермерського господарства ФГ «Основа» у закладі був проведений ремонт та придбані меблі для роботи стаціонарного відділення, встановлене електричне опалення.

Делегацією також були відвідані фермерські господарства «Основа» та «ОАЗИС», що займаються тваринництвом, вирощуванням зернових і технічних культур. Завдяки використанню сучасних технологій вирощування та підготовки насіннєвого матеріалу, вищезгадані господарства гідно представляють свою сферу на ринку України.

Кінцевою нотою проведення акції у Первомайському районі став концерт. У програмі якого брали участь професійні і аматорські колективи району та вихованці Підгороднянської ДШМ, Кінецьпільської ДШМ, ансамблі Первомайського РБК. За традицію концерт закінчився переданням рушника єдності наступному учаснику акції — місту Вознесенськ.

Окрему подяку хочеться виразити працівникам культури, за чудовий концерт, на якому була представлена велика фольклорна база. Організатори подбали про збереження та популяризацію українських традицій, не зважаючи на малу підтримку районної адміністрації. Приємно було побачити такий рівень підготовки попри відсутність районного будинку культури.

Нагадуємо, що метою проведення акції є популяризація та збагачення української культури на Миколаївщині. Акція присвячена 25-ій річниці здобуття незалежності України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: