Новини        02 Вересня 2020        758      

Відкрили виставку «Кольорова мелодія душі» Стефанії Чаплигіної

Другого вересня відкрили персональну виставку Стефанії Чаплигіної (Березанська ОТГ), майстрині обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя».

Організатор

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи

Про творче становлення авторки

Стефанія Чаплигіна з дитинства захоплювалася творчістю, зокрема декоративним розписом. У шкільні роки відвідувала гурток з образотворчого мистецтва, далі навчалася у фахових закладах. Згодом хобі стало професією. Спочатку працювала у Березанській школі керівницею дитячого гуртка з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, пізніше — у Березанському районному будинку творчості школярів. Нині талановита й завзята майстриня викладає образотворче мистецтво в Березанському та Коблівському ЗЗСО I–III ступенів. Окрім цього, Стефанія входить до народної студії «Свічадо» Березанського будинку культури та плідно співпрацює з обласним народним творчим об’єднанням «Прибужжя» при Миколаївському обласному центрі народної творчості. Активно долучається до обласних заходів, майстер-класів, семінарів і творчих зустрічей.

Про назву виставки

Виставка має назву «Кольорова мелодія душі» невипадково. За словами Стефанії, мелодія її душі кольорова й багатогранна. Вона має всі кольори веселки (це помітно в роботах). Іноді вона мінорна, іноді мажорна. Кожна нотка має своє забарвлення. Душа грає, як семиструнна гітара, різними кольорами й техніками. Серед них петриківський розпис, декоративний живопис олією, об’ємний живопис шпаклівкою, бодіарт, розпис стін, акварельна техніка й декорування предметів. До того ж життєве кредо дівчини «Якими фарбами розмалюєш своє життя, таким воно і буде».

Виставкова експозиція та майстер-клас

Для персональної виставки мисткиня підготувала понад 30 робіт. Це декоративні картини з об’ємного живопису та серія акварельних пейзажів «Стихія кольору», що розкриває філософію душі авторки й таємницю імені. Декоративні писані панно або «мальовки» відбивають тендітну красу квітів нашого степового краю. Особливої уваги заслуговують писані сувенірні вироби: свічники, скриньки, вази, тарелі. А також композиція «Палітра музики» — музичні інструменти та речі, оздоблені декоративними елементами в кольорах веселкової палітри.

Перед глядачами Стефанія Чаплигіна постала в романтичному образі, з прикрашеним розписом тілом. Та присутні могли не лише побачити це мистецтво, а й навчитися йому, адже майстриня провела майстер-клас із бодіарту.

Привітання й музичне оформлення виставки

З відкриттям персональної виставки Стефанію Чаплигіну привітали директорка Миколаївського обласного центру народної творчості Наталія Баштова та заступник директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею Валерій Чернявський. Не залишились осторонь колеги по роботі, творчі наставники, зокрема Леся Сайковська, і вихованці. Оскільки майстриня понад три роки тісно співпрацює з обласним народним творчим об’єднанням «Прибужжя», Наталія Баштова вручила їй посвідчення про членство в об’єднанні. Гарним доповненням привітань та експозиції стали авторські пісні заслуженого артиста України Олександра Сичьова.

Дотримання карантинних вимог

Кількість глядачів була обмежена, тож потрапити на відкриття виставки можна було лише за запрошенням. Кожен присутній неодмінно мав із собою маску та санітайзер.

Невдовзі на вас чекає ще більше творчих робіт, адже попереду обласна виставка «Єдина родина» та обласний огляд «Родинні суперечки».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: