Новини        23 Травня 2016        554      

Обласний конкурс аматорських театрів «Миколаївська Мельпомена»

21–22 травня 2016 року на базі Первомайського міського центру культури і дозвілля ім.­ Є. Зарницької та Миколаївського міського палацу культури «Корабельний» пройшов обласний конкурс аматорських театрів «Миколаївська Мельпомена».

Організатори конкурсу: управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА та Миколаївський центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Під патронатом однієї з дев’яти муз мистецтва конкурс був проведений з метою розвитку та популяризації театрального жанру, покращення виконавської майстерності аматорських театральних колективів та сприяння їх творчої самореалізації і збагачення репертуару.

Учасники конкурсу мали представити свій виступ протягом 15 хвилин та встигнути продемонструвати за цей час свою акторську майстерність, сценічну культуру та костюми, а також доречність музичного оформлення та режисури. Обрання переможців конкурсу муза трагедії і пісні довірила професійному журі, до складу якого входили:

С. В. Лагошняк — артистка Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, заслужена артистка України;

Л. В. Гупало — старший викладач режисури Миколаївського коледжу культури і мистецтв, відмінник освіти України, керівник народного театру «Парадокс» Обласного палацу культури;

А. І. Дорош — головний спеціаліст відділу закладів культури та охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА;

Т. М. Нестерова — заступник директора Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи;

В. М. Сандул — голова циклової комісії Видовищно-театралізованих заходів, старший викладач Миколаївського коледжу культури і мистецтв, відмінник освіти України;

Т. М. Скубченко — викладач кафедри культурно-дозвіллєвої діяльності Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія КНУКіМ».

Театральна вистава завжди цікава тим, що вона наближена до нашого особистого життя, змушуючи публіку сміятися чи плакати. Саме тому народне висловлювання «І смішно, і грішно» стало темою цьогорічного конкурсу, згідно з якою колективи мали представляти короткометражні вистави або уривки з вистав, мініатюри або композиції за творами.

Призери конкурсу

Гран-прі отримали:

 • Народний театр Арбузинського району (керівник Н. Давиденко);
 • Міський молодіжний театр «С.Т.У.К.» (керівник А. Свистун).

І місце вибороли:

 • Дитячий театр «Букакі» Веселинівського РБК;
 • Зразковий дитячий театр «Атомс» Первомайського ЦДЮТ;
 • Зразковий ТЮГ «Остров» м. Миколаїв;
 • Народний театр «М.А.С.К.А.» м. Миколаїв;
 • Народний театр мініатюр «Бемс» Братського РБК;

ІІ місце посіли:

 • Народний театр естради «Юність» Вознесенського району
 • Аматорський театр «М. А. Троянова» КЗ ММП «Корабельний»;

ІІІ місце отримали:

 • Театральний колектив «Сільські бувальщини» Первомайського району;
 • Народний театр естрадних мініатюр «Уездный город N» ОПК м. Миколаєва;
 • Дитячий театр «Чердачок» м. Миколаєва;
 • Театральний колектив «Берест» Березнегуватського району.

Всі учасники заходу показали свою майстерність та вправність у сценічному мистецтві, популяризуючи таким чином театр на нашій малій батьківщині. А результати конкурсу ще раз довели, що і над митцями Миколаївщини витає дух Мельпомени.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: