Новини        13 Грудня 2017        629      

Підсумки наради директорів клубних закладів Миколаївської області 2017 року: день перший

У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбулася нарада, участь у якій узяли понад 80 представників культурного простору з різних куточків Миколаївщини, серед яких директори районних і міських будинків культури, районних організаційно-методичних центрів і клубних закладів, керівники структурних підрозділів із питань культури та клубних закладів об’єднаних територіальних громад. Захід традиційно проводиться Миколаївським обласним центром народної творчості спільно з обласним управлінням культури наприкінці року з метою підбиття підсумків. Цього року нарада триває два дні. Про результати першого — далі в статті.

Перша частина

У 2017 році перший день наради відбувся 13 грудня. Захід відкрила директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова, яка подякувала всім за творчу активність і професійний підхід до справи, за підтримку всеукраїнських та обласних заходів 2017 року. Начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Михайло Димитров, вітаючи присутніх, зазначив, що в умовах реформування держави треба зробити все для того, щоби зберегти кращі традиції культури народу України. Очільник обласної культури наголосив на пріоритетних напрямах роботи сфери у 2018 році:

 • кадрова політика має бути гнучкою, але професійною, із залученням фахівців інших галузей і громадських організацій;
 • звітність за 2017 рік повинна максимально відбити процес утворення об’єднаних територіальних громад в області та перехід на їхнє устаткування місцевих закладів культури;
 • врахування в кошторисі 2018 року витрат на державні свята;
 • оновлення клубної форми роботи;
 • створення структури сфери культури в об’єднаних територіальних громадах.

Михайло Димитров

Останнє питання викликало найжвавіше обговорення, адже процес реформування триває. На жаль, часто працівники на місцях мають доводити головам новоутворених ОТГ необхідність підтримки культурної сфери. Під час наради розібратися в конкретних ситуаціях допомогли заступник начальника управління культури Миколаївської облдержадміністрації Лариса Поддубна та юрист Христина Долова.

Важлива інформація про правила ведення нормативно-правової документації роботи клубних закладів області в умовах реформування пролунала з виступу заступника директора МОЦНТ та КОР Тетяни Нестерової, яка в рамках проекту «Школа клубного менеджменту» мала можливість простежити стан ведення звітності на місцях, дотримання правової бази щодо оплати праці тощо. Фахівець наголосила, що сьогодні культпрацівники мають бути професійно обізнаними для того, щоби вміти презентувати свою роботу та вести діалог із керівниками місцевих органів влади, головами ОТГ. Головний спеціаліст обласного управління культури Анжела Дорош додала коментар щодо правил оформлення оплати праці, формування груп, згідно з конкретними показниками тощо. Окремий акцент фахівці управління культури зробили на нормативній базі програм фінансування розвитку гуманітарної сфери в новоутворених ОТГ.

Тетяна Нестерова

Провідний методист МОЦНТ та КОР, кандидат історичних наук Анна Божкова продовжила нараду доповіддю «2018 рік ‒ рік культурної спадщини України. Нематеріальна спадщина Миколаївщини». Увагу присутніх було зосереджено на створенні обласного реєстру НКС, спільних проектах МОЦНТ та КОР із громадськістю, популяризації методик збору елементів НКС тощо. Також фахівець наголосила на важливості долучення працівників культури області до проекту Миколаївської облдержадміністрації «Миколаївщина туристична». Були відзначені найактивніші райони, які сьогодні відроджують культурну спадщину: Баштанський, Братський, Єланецький, Кривоозерський. Загалом, з районів надійшли пропозиції до МОЦНТ та КОР щодо створення 36 облікових карток елементів НКС, а 4 вже були відібрані до обласного реєстру: обряди болгарської культури селища Тернівка «Сурва», «Мартениця», «Бабин ден», а також обряд «Трифона зарізана» з Братського району.

Анна Божкова

Відкриття «Диптих-art»

Далі всіх учасників наради організатори запросили на показовий захід, який демонстрував інноваційні форми роботи — виставку художніх виробів майстрів Миколаївщини «Диптих-art». Це новий проект Миколаївського обласного центру народної творчості, автором якого є провідний методист із декоративно-прикладного мистецтва, заслужений працівник культури України Валентина Кривцова. Захід спрямований привернути більшу увагу сучасників до багатства людської підсвідомості та таланту.

Друга частина

У другій частині першого дня наради слово було надано провідним методистам Миколаївського обласного центру народної творчості, які підвели підсумки проведення культурно-мистецьких заходів і семінарів протягом 2017 року та познайомили присутніх із плануванням на 2018.

Відкрила спілкування Наталія Баштова, яка презентувала проект «Від громади до громади», спрямований на знайомство з потенціалом сфери культури новоутворених об’єднаних територіальних громад.

Наталія Баштова

Провідний методист із театрального жанру Тетяна Скубченко анонсувала проведення Всеукраїнського семінару з режисури для керівників аматорських театрів, який уперше відбудеться в березні 2018 року. Спеціаліст рекомендувала:

 • приділяти більшу увагу заняттям у майстер-класах «Академії театрального мистецтва» в рамках Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена»;
 • створювати відео версії новорічно-різдвяних програм під час січневих святкових заходів 2018 року й надсилати їх у якості заявок на участь у проекті «Чаро-дій-2019» до 15 січня 2018 року.

Тетяна Скубченко

Провідний методист із вокально-хорового жанру, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька зробила аналіз роботи протягом року музичного сектору. Зокрема, акцент був зроблений на якості підготовки учасників обласного огляду «Материнська пісня», заявлених від об’єднаних територіальних громад, які дебютували цього року; ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу пісенної творчості «Пісенний драйв», у якому, на думку спеціаліста, мало було представлено виконавців дитячої категорії; обласного конкурсу духових оркестрів «Оркестру звуки чарівні», який відкрив нові дитячі колективи, що популяризують мистецтво «живої» музики на Миколаївщині.

Галина Стрелецька

Методист подякувала за участь делегаціям із районів та містечок області, ОТГ у незапланованих обласних святах «Покрівонько, покрий мою голівоньку» та «Пісні наших батьків». Також Галина Петрівна підвела підсумки проведення семінару з вокально-хорового жанру, на який уперше був запрошений тренер з іншого регіону — професор НКУКіМ, заслужений працівник культури України Петро Андрійчук. Галина Стрелецька проанонсувала масштабний захід, запланований у 2018 році до 80-річчя Миколаївського обласного центру народної творчості, ‒ обласне свято фольклорних колективів і ансамблів троїсті музики «Фольк-толока», а також запросила колективи до участі у святі «Щедрий вечір», заплановане на 13–14 січня прийдешнього року.

Провідний методист із хореографічного жанру Анатолій Кривошей відмітив роботу відділу культури Первомайського району, колективи якого беруть активну участь у заходах і семінарах. Особливу увагу звернув фахівець на збереження колективів у громадах, зокрема, ситуації навколо хореографічних колективів Веселинівського, Арбузинського, Миколаївського районів викликають занепокоєння. Методист запропонував створювати спільні проекти разом з освітянськими хореографічними колективами, що дасть можливість показувати кращі результати під час обласних та всеукраїнських заходів. Анатолій Васильович проанонсував проведення у 2018 році семінару за участю народного артиста України, керівника Івано-Франківського національного академічного Гуцульського ансамблю пісні й танцю «Гуцулія» Івана Курилюка.

Анатолій Кривошей

Методист із хореографічного жанру Любов Древіна запропонувала присутнім рекомендації щодо проведення у 2018 році розширеного регіонального конкурсу хореографічного мистецтва «Танцювальна «Мультляндія», майстер-класу із «Сальси» від школи танцю «ELBARRIOCUBANO» та Миколаївського клубу соціальних танців, який буде проведений у рамках Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена-2018», а також творчу лабораторію з побутових танців.

Любов Древіна

Провідний методист із декоративно-прикладного мистецтва, заслужений працівник культури України Валентина Кривцова відмітила активність у виставковій діяльності майстрів від об’єднаних територіальних громад. Особливо заявили про себе аматори з Баштанського, Березанського та. Братського районів. Валентина Володимирівна подякувала всім керівникам, які презентували виставкові експозиції на свято Покрови. Методист презентувала обласний семінар студій декоративно-прикладного мистецтва «Родинні обереги», який відбудеться у 2018 році; запросила підтримувати обласні проекти «Єдина родина», «Нові імена Миколаївщини», «Майстри барвистої палітри», «Диптих-art», «Фольк-толока»; надала рекомендації щодо створення фотозон.

Валентина Кривцова

Провідний методист по роботі з дітьми та молоддю Вероніка Гаврилюк розповіла присутнім про нові номінації обласного конкурсу дитячої творчості «Art-mix-2018», а також оголосила графік проведення відбіркових турів, що стартують у березні. Увага присутніх була звернена на введення додаткових вікових категорій у обласному конкурсі «Діапазон» та обласному святі «Фольк-толока».

Вероніка Гаврилюк

Нагородження

Найприємнішим моментом першого дня наради стала церемонія нагородження. За вагомий особистий внесок у розвиток культури Миколаївщини, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм, активну роботу у 2017 році грамотами Миколаївського обласного центру народної творчості були відмічені:

 • Олена Буберенко, завідувач сектору культури Братської райдержадміністрації;
 • Людмила Зелененька, завідувач сектору культури Кривоозерської райдержадміністрації;
 • Ольга Крамаренко, директор Баштанського РБК;
 • Раїса Пестова, директор Первомайського РБК;
 • Тамара Швецова, директор Казанківського РБК;
 • Віталій Довгомеля, директор Березнегуватського РБК;
 • Наталія Дяченко-Роставецька, директор Пересадівського СБК Воскресенської селищної ради.

За високі показники основної діяльності, активізацію участі аматорських колективів в обласних різножанрових культурно-мистецьких заходах, сприяння систематичному підвищенню професійного рівня працівників закладів культури клубного типу та керівників аматорських колективів І місце посів Баштанський районний будинок культури.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: