Новини        30 Жовтня 2019        576      

Підсумки обласного семінару із театрального мистецтва

29 та 30 жовтня провели обласний семінар для керівників та режисерів аматорських театральних колективів. Участь у заході взяли понад 50 представників театрального мистецтва з міст, районів та ОТГ усієї Миколаївщини.

На початку семінарських занять традиційно виступила директорка МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова. Вона наголосила на важливості розвитку театрального аматорського мистецтва на Миколаївщині та необхідності навчання та підвищення професійного рівня, обміну досвідом керівників і режисерів. Зазначила, що колективи зі званням повинні бути прикладом для інших аматорських театрів. А також проанонсувала заходи з театрального жанру, заплановані на 2020 рік.

Цього року головним оратором і викладачем був заслужений діяч мистецтв України, директор, художній керівник Дніпровського драматичного молодіжного театру «Віримо» Володимир Петренко. Під час теоретичних занять семінаристи дізналися про види драматичного конфлікту та засоби словесної дії. Практично попрацювали над дійовим аналізом п’єси, акторською майстерністю, ритмікою, пластикою та сценічною мовою. Завдяки психофізичному тренінгу режисери та керівники відчули себе в ролі акторів.

Також учасники семінару відвідали репетицію режисера Максима Галенка, проведену в МАХРДТ. Виокремили для себе основну інформацію для подальшої роботи:

  • планування сценічної площини;
  • пошуки опорних точок;
  • пошуки фізичної лінії життя кожного виконавця в запропонованих обставинах;
  • пошуки мізансцен, пристосувань;
  • робота режисера з виконавцями над образом;
  • робота режисера над створенням ансамблю;
  • розставлення ідейно-змістових акцентів;
  • робота над створенням необхідного темпоритму та атмосфери.

Протягом двох навчальних днів аматори області отримали не лише теоретичні та практичні знання, корисні рекомендації від МОЦНТ та КОР, а й обговорили модель аматорського театру в майбутньому та наявні сьогодні проблеми в тому чи іншому колективі. Намітили спільні плани щодо подальшої співпраці Центру з аматорами-театралами міст, районів та ОТГ.

Більше світлин на нашій сторінці у фейсбуці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: