Новини        27 Жовтня 2017        308      

Підсумки семінару для керівників аматорських театральних колективів області

25—26 жовтня Миколаївський обласний центр народної творчості організував і провів обласний семінар, участь у якому взяли майже 150 керівників аматорських театральних колективів клубних закладів області практично з усіх куточків Миколаївщини. Якій тематиці цього разу були присвячені семінарські заняття, наскільки вони були насиченими корисною інформацією і хто з запрошених гостей здивував учасників заходу — далі в нашій статті.

Жовтневі семінарські заняття для керівників, які лише починають свою роботу з театральними колективами клубних закладів області, — добра традиція Центру. На цьому наголосила, вітаючи семінаристів, директор закладу, лауреат обласної премії імені М. Аркаса, заслужена артистка України Наталія Баштова. Вона зауважила, що МОЦНТ та КОР сьогодні надає прекрасну можливість працівникам клубних закладів області безкоштовно підвищити кваліфікацію, поспілкуватися з провідними акторами й майстрами сцени області, обмінятися творчим досвідом. Також директор запросила керівників і працівників секторів і відділів культури районів, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад узяти участь у нараді директорів, яка відбудеться в грудні 2017 року. Приємним фактом, зазначила керівник, є долучення до процесу підвищення кваліфікації представників новостворених об’єднаних територіальних громад, адже на захід уперше завітали керівники колективів та юні учасники художньої самодіяльності Чорноморської та Благодатненської ОТГ.

Миколаїв

Семінар проходив протягом двох днів. Перша його частина відбувалася в Миколаєві й розпочалася в приміщенні обласної бібліотеки для дітей імені В. Лягіна. Практична частина занять відкрилася аналітичними підсумками виступів аматорських колективів на обласному конкурсі «Миколаївська Мельпомена» та Всеукраїнському фестивалі-конкурсі театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена». Провідний методист із театрального жанру МОЦНТ та КОР Тетяна Скубченко запропонувала учасникам семінару відеофрагменти виступів, аналіз яким зробили члени журі заходів — артистка Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, заслужена артистка України Сталіна Лагошняк, Андрій Дерік, актор Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, режисер, заслужений артист України, а також Костянтин Гросман, актор Миколаївського обласного театру ляльок, режисер, провідний майстер сцени.

Відомі миколаївські митці, за результатами аналізу, рекомендували керівникам звернути увагу на:

  • вікові категорії аматорів під час вибору репертуару;
  • доречність використання фонограм;
  • використання декорацій у сучасному театрі;
  • правила побудови «ансамблевих» відносин на сцені;
  • прийом апарт і його особливості тощо.

Далі організатори для учасників семінару відкрили таємниці репетиційної роботи професійного театру, а також запросили їх на перегляд вистави за твором І. Франка «Украдене щастя», що у якості майстер-класу продемонстрували актори Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру. Тренажну форму роботи над сценічною мовою та рухом учасники заходу переглянули також і в актовій залі Миколаївського національного аграрного університету. Тетяна Скубченко на базі дитячого театру «Чердачок» показала методику роботи з дітьми від 3 років. Заключною крапкою першого семінарського дня була вистава за твором Робіна Хоудона «Шикарная свадьба» у виконанні студентів МНАУ, учасників народного театру «М.А.С.К.А.»

Южноукраїнськ

Наступного дня семінаристи вирушили до міста Южноукраїнськ, де директор Палацу культури «Енергетик» Олександр Заболотній особисто провів для них екскурсію цехами закладу. Учасникам семінару був продемонстрований майстер-клас із виготовлення реквізиту. Керівники аматорських театральних колективів були також ознайомлені із сучасними формами та засобами декорування сцени. Своєю майстерністю і професійним підходом вразив присутніх художник Палацу Сергій Колпаков, який показав варіанти оформлення сцени до різних заходів. Олена Палей, керівник народного театру естрадних мініатюр «Нон-стоп» Палацу культури «Енергетик», поділилася авторськими розробками драматургічного матеріалу та особливостями застосування в них різних жанрів і прийомів світла і звуку.

Керівник юнацького театру «Маска» Палацу «Енергетик» Юлія Шеремет продемонструвала семінаристам тренаж із пластики та акторської майстерності. Заключною крапкою виступу аматорів було використання технічного забезпечення, реквізиту та пластики акторів у тіньовому театрі. Художній керівник ПК «Енергетик» Катерина Селезень, підводячи підсумки виступів своїх колег, поділилася досвідом із прийомів активізації залу.

Учасники семінару, крім величезної кількості цікавої інформації та набутих навичок, повезли додому збірки сценаріїв культурно-мистецьких заходів, виданих Навчально-методичним центром культури Буковини.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: