Новини        27 Березня 2017        791      

Підтвердження звання колективам міста Южноукраїнськ

25 березня творчий звіт на право носити звання «народний» та «зразковий» підтверджували колективи Палацу культури «Енергетик» міста Южноукраїнськ. Наскільки їм це вдалось, і які творчі несподіванки чекали на членів атестаційної комісії — про все це далі.

Ансамбль народного танцю «Енергія»

«Берегиня»

Ансамбль української народної пісні «Берегиня» — це одна з візитівок Южноукраїнська. Колектив почав свою роботу в 1988 році, а у 2005 отримав почесне звання «народний». Пісні «Берегині» знають і люблять не лише в рідному місті, неодноразово ансамбль ставав переможцем різноманітних обласних та всеукраїнських пісенних заходів. Керівник Катерина Друховець завжди дбає про урізноманітнення репертуарної палітри: календарно-обрядові, українські народні пісні гармонійно поєднуються із сучасними обробками та авторськими творами.

Програма, яку презентував ансамбль «Берегиня» на творчому звіті, була насиченою, різноманітною та виконувалася на гідному художньому рівні. Катерина Друховець спільно з колективом проводить пошукову роботу з відродження та збереження народних звичаїв та обрядів Півдня України. Члени атестаційної комісії були приємно вражені органічним використанням української обрядовості під час виконання колективом пісень та театралізованих дійств «Весілля», «Купальська ніч», «Зимові розваги», «Вишиванка», «Материнські пісні — обереги дітей».

Ансамбль української народної пісні «Берегиня»

Хореографічні колективи

Хореографічний жанр є доволі улюбленим южноукраїнцями. Підтвердженням тому є переможний шлях танцювальних колективів, які багато років працюють на базі Палацу культури «Енергетик». Вони є постійними учасниками обласних заходів, фестивалів та конкурсів, з яких додому часто привозять дипломи переможців.

У рамках творчого звіту свої програми презентували:

  • аматорський колектив дитячого ансамблю народного танцю «Квіти України», керівник заслужений працівник культури України Ольга Форостенко;
  • дитячий ансамбль бального танцю «Натхнення», керівник Світлана Банковська;
  • дитячий ансамбль сучасного танцю «Калейдоскоп», керівник Олена Мелікова;
  • ансамбль народного танцю «Енергія», керівник Валерія Форостенко;
  • ансамбль бального танцю «Вдохновение», керівник — тренер міжнародної категорії Людмила Самчинська.

За підсумками перегляду члени атестаційної комісії відмітили високий рівень загальної підготовки колективів, професійний рівень виконавської майстерності, відповідність музичного матеріалу та костюму до лексики хореографічного твору. Керівнику ансамблю сучасного танцю «Калейдоскоп» Олені Банковській було рекомендовано вдосконалити звітну програму та більше уваги приділяти технічній підготовці виконавців ансамблю.

Атестаційна комісія підтвердила право носити почесне звання «народний» та «зразковий» творчим колективам Палацу культури «Енергетик» на наступні три роки.

Дитячий ансамбль бального танцю «Натхнення»

Бажаємо насиченої та цікавої роботи!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: