Новини, Творче об'єднання «Прибужжя»        09 Листопада 2020        788      

Проєкт «Етносвітлиця» відчиняє двері: виставка Тетяни Лебідь

9 листопада з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народної творчості вперше розпочала свою роботу «Етносвітлиця» з персональної виставки художниці Тетяни Лебідь — «Послухай голос лісу».

Відкриття нового мистецького проєкту

Карантинні умови диктують сфері культури свої правила, потрібно шукати нові шляхи розвитку творчості, тому Миколаївський обласний центр народної творчості ініціював створення мистецького проєкту — «Етносвітлиця». Це не просто звичайний виставковий зал, це нова локація творчого життя Миколаївщини. Робота якого спрямована на збереження національних традицій, відродження культурної спадщини й народних промислів нашого краю.

Проєкт покликаний підтримувати аматорів-початківців, а також популяризувати їхню багатогранну творчість. «Етносвітлиця» відчиняє двері талановитим майстрам області. Першою в її стінах представляє своє мистецтво художниця Тетяна Лебідь. Її роботи стали своєрідним творчим подарунком до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народної творчості.

Про творче становлення авторки

Тетяна Лебідь з дитинства захоплювалася творчістю, навіть її улюбленим предметом у школі було образотворче мистецтво. Дівчинкою художниця полюбляла роздивлятися зображення птахів, а потім перемальовувати їх. Закінчивши Одеський технікум поштового зв’язку, Тетяна десять років працювали за фахом, але весь свій вільний час приділяла творчості — в’язала, вишивала, а також захоплювалася декоруванням, паперовим лозоплетінням. Згодом разом зі своїми дітьми опанувала бісероплетіння.

Мисткиня вже чотири роки займається декоративним живописом, пише пейзажі й натюрморти. Створює надзвичайні екокартини, а матеріал для них дає сама природа, отже, її картини — це частинка Новоодеського краю. Художниця активно бере участь у районних виставкових заходах, майже два роки співпрацює з Миколаївським обласним центром народної творчості.

Виставкова експозиція

Для персональної виставки мисткиня підготувала майже 30 живописних картин на дерев’яних зрізах. У її роботах віддзеркалена краса лісу та його мешканців, колоритні краєвиди нашого краю та чарівні квіти. Кожна робота індивідуальна, а неповторності їм додає унікальний малюнок текстури деревини створений природою. Декоративною рамкою служить натуральна кора зрізу, яку неможливо створити штучно. Для картин художниця обирає ясень, адже він має виразний декор кори, а головне — це матеріал «місцевого» походження. Такі вироби привносять в оселю атмосферу лісу, гармонійне єднання людини й живої природи.

Також Тетяна презентувала своє нове творче захоплення — роботи з бісероплетіння, а саме квіткові композиції та декоративні деревця.

Привітання й музичне оформлення виставки

Першою Тетяну Лебідь привітала директорка Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова, вона відзначила майстриню грамотою за збереження та розвиток української народної творчості, подякувала художниці за співпрацю з Центром, а також побажала їй натхнення й нових звершень. Оскільки майстриня тісно співпрацює з МОЦНТ, то Наталія Баштова вручила їй посвідчення про членство в об’єднанні «Прибужжя». До привітань долучилася завідувачка сектору культури, молоді та спорту Новоодеської райдержадміністрації — Олена Тищенко.

У затишних стінах «Етносвітлиці» панувала чудова музична атмосфера, яку створила Наталя Лисогор — керівниця народного вокального ансамблю «Хорошее настроение».

Дотримання карантинних вимог під час відвідування виставки

  • Виставка відкрита для відвідувачів — вхід безкоштовний.
  • Відвідування потрібно завчасно узгоджувати з адміністрацією МОЦНТ та КОР.
  • Відвідування виставки проводиться групами до 5 осіб із дотриманням фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра.
  • Кожен із собою повинен мати маску та санітайзер, інакше ми будемо вимушені відмовити у відвідуванні.

Контакти

+380 512 37-59-68 — Наталя Баштова, директорка МОЦНТ

+380 512 37-59-28 — Валентина Кривцова, керівниця творчого об’єднання «Прибужжя»

У вересні свою творчість демонструвала інша талановита майстриня народного творчого об’єднання «Прибужжя» — Стефанія Чаплигіна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: