Новини        23 Лютого 2017        458      

Семінар для працівників закладів культури Вознесенського району

22 лютого методисти Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи провели семінар для працівників закладів культури клубного типу Вознесенського району. У заході, який відбувся на базі районного організаційно-методичного центру, піднімали свій професійний рівень із різних актуальних напрямів більш ніж 30 семінаристів. Більше про це — далі.

Галина Стрелецька та вокальне тріо «Сузір’я»

Відкрила семінарські заняття заступник директора МОЦНТ та КОР Тетяна Нестерова, яка розповіла про новинки нормативно-правової бази роботи закладів культури клубного типу, а також презентувала «Школу клубного менеджменту», що працюватиме протягом року.

Заступник директора з культурно-масової роботи МОЦНТ та КОР Неля Толмач зосередила увагу присутніх на особливостях процесу децентралізації у сфері культури: формах, шляхах впровадження, нових напрямах роботи клубних закладів в умовах реформування.

Театральний жанр

Провідний методист із театрального жанру Тетяна Скубченко надала рекомендації щодо підготовки до обласного конкурсу розмовного жанру «Барви надії­—­2017». Спеціаліст озвучила побажання журі заходу минулого року, у яких був зроблений акцент на типових помилках конкурсантів, а також надала практичні рекомендації щодо їх усунення. Тетяна Скубченко розповіла про умови проведення всеукраїнських фестивалів театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена» та «Усмішки Глазового», які стартують у червні 2017 року. Присутні також були запрошені до участі в семінарі на тему «Секрети анімаційного театру», що відбудеться 31 березня.

Інструментальний жанр

Провідний методист з інструментального жанру, заслужений артист України Іван Обревко наголосив на перспективах розвитку інструментального жанру, запросив до участі в семінарських заняттях для звукооператорів та звукорежисерів, що відбудуться в жовтні 2017 року. Методист зробив акцент на підготовці до обласного конкурсу духових оркестів «Оркестру звуки чарівні», що збирає цього року прихильників духової музики також у жовтні. До уваги присутніх були презентовані збірки «20 творів для ансамблів Троїстих музик» і «Варто чи ні», у яких надані варіанти поповнення якісним та різноманітним матеріалом репертуарної палітри ансамблів троїстих музик, вокально-інструментальних ансамблів та вокальних студій.

Хореографічний жанр

Про особливості проведення заходів із хореографічного мистетцтва протягом 2017 року учасникам семінару розповів провідний методист центру Анатолій Кривошей. Акцент був зроблений на підготовку до Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Миколаївські зорі», який запрошує любителів танцювального жанру проявити свої таланти у квітні цього року. Методист проаналізував рівень підготовки учасників минулорічного конкурсу хореографічного мистецтва «Перлина Прибужжя», який зібрав більш ніж 90 колективів з усієї Миколаївщини, а також зауважив на умовах проведення заходу цього року. Окрему увагу Анатолій Кривошей привернув на важливості участі в семінарських заняттях, у творчих майстернях із хореографічного мистецтва, «Школі починаючого хореографа», де керівникам колективів надається можливість якісного підвищення професійної майстерності.

 

Вокально-хоровий жанр

Провідний методист із вокально-хорового жанру МОЦНТ та КОР, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька присвятила свій виступ підготовці до обласного огляду вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня», який відбудеться 18 березня 2017 року. Учасникам семінару була надана розробка конкурсного номеру, елементи якого можуть бути використані під час підготовки до огляду. Присутні мали можливість на практиці проаналізувати процес створення складної композиції «Приїжджайте додому», у якій застосовані різні жанри: вокальний, хореографічний, театральний, інструментальний. Методист зауважила на важливості під час створення вокальних колективів дотримуватись обраної манери виконання, що має відбитися на формуванні репертуару та подальшої творчої роботи. Пересвідчитись у особливостях різних видів манери виконання — академічному, народному та естрадному — семінаристи мали можливість із виступу вокального тріо «Сузір’я» Вознесенського РОМЦ.

Практичне заняття «Інсценізація пісні»

Також у формі практичного заняття «Інсценізація пісні» провідні методисти Галина Стрелецька та Анатолій Кривошей запропонували учасникам семінару долучитися до створення композиції на основі української народної пісні «Ой, дубе, ти, дубе», що викликало багато позитивних емоцій.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

  Позначки:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: