Новини        16 Червня 2022        69      

Світ музичної мультиплікації

Канікули, як і будь-який інший період життя, потрібно проводити з користю. Живе спілкування, читання, спорт будуть більш приємними, ніж сидіння за комп’ютером. Участь в культурних заходах, перегляд кінофільмів та мультфільмів, обговорення сюжетів з однолітками несуть задоволення та позитивний результат. Максимальна користь є коли дитина переживає не тільки сюжет, а й отримує естетичну насолоду від музичного та пісенного оформлення, слухає та співає ті чи інші музичні номери. Багато пісень із сучасних мультфільмів несуть в собі гідну вокальну школу та можуть виконуватися у вокальних конкурсах. Пропонуємо до вашої уваги добірку мультиплікаційних фільмів, які запрошують глядачів у прекрасний світ музичного мистецтва.

Музика просто необхідна для кіно та мультфільмів! Мультфільми – добрі, смішні, цікаві історії, що сповнені таємничості та чарівництва. Вони зрозумілі абсолютно кожному і мають сюжети, що захоплюють та близькі серцю. Особливу чарівність такому жанру надає музика як класиків, так і сучасних композиторів.
Такі знайомі та близькі багатьом мелодії, які зачаровують глядача з перших звуків, тільки підсилюють емоційний вплив мультфільмів. Класичні композиції так органічно входять до сюжету, що здається, ніби їх створили саме для нього, так тонко вони передають думки, почуття героїв та загальну атмосферу. Та у цьому немає ніякого секрету – це всього лише дивовижна сила музики.
Класична музика звучить у багатьох мультфільмах та мультиплікаційних серіалах, та іноді звичайні слухачі та глядачі навіть не здогадуються, що це класика. Розглянемо мультфільми, де класична музика є головним елементом та виконує особливо важливу роль у розвитку сюжету.

Незмінна «Фантазія» (1940 р.) Уолта Діснея – це перша повномасштабна та найкрасивіша реалізація класичної музики в анімації. Тут використана музика Баха, Чайковського, Стравинського, Бетховена, Мусоргського, Шуберта, Дебюссі. Завдяки світу анімації твори цих великих композиторів стали набагато ближче до звичайного слухача, далекого від консерваторій. Одна з великих заслуг мультиплікації – популяризація класичної музики.

Музичний супровід казок підкреслює естетику, теми дива, захоплення. Мультфільми є фундаментом здорової психіки дитини, тому музичний ряд також грає важливу роль.
Щоб повірити в картину, прожити її емоційно, мало хорошого озвучування акторів, необхідний якісний музичний супровід. Є моменти у кіномистецтві, коли діалоги та сама картинка навіть відступають на другий план – настільки саундтрек захоплює душу глядача. Адже недарма сьогодні підвищився запит на саундтреки. Люди повірили в картинку не просто через сюжет, але й завдяки звуку, який змушує нашу душу співати та танцювати, лити сльози та сміятися, ненавидіти та любити, сумувати та радіти.
Безліч мультфільмів – мюзикли. Діти дуже люблять пісні, швидко сприймають темпоритм та атмосферу музичного супроводу. Згадайте та перегляньте «Том і Джері», вимкнувши музику. Ефект насиченості сприйняття значно знижується.

Анімація – дуже багатогранний жанр та вбирає в себе усі види мистецтв: це і музика, і танець, і образотворче мистецтво.

Згадаймо «Бременські музиканти» (режисер І. Ковалевська, композитор Г. Гладков).

Звичайно добре, коли для нового мультфільму створена нова музика, але непогано, коли використовують вже відомі мелодії. Глядачі, впізнаючи мелодії у нових, несподіваних ситуаціях, отримують ще більше задоволення від перегляду.
«Як жінки чоловіків продавали» (режисер І. Гурвич, з використанням українських народних пісень).

Після виходу фільму видаються окремо аудіодиски з музичним супроводом, які часто можуть конкурувати за популярністю зі звичайними альбомами співаків. Тому виконанням пісень та створенням музики для мультфільмів зазвичай займаються відоміші та талановитіші співаки, групи та композитори.
Не варто також забувати про пісні, які є головними у класичних повнометражних мультфільмах студії Діснея. Небагато фільмів можуть похвалитися тим, що після відвідування кінотеатрів пісні, які виконувались в них та писалися спеціально для них, не забувалися, а навпаки – розспівувалися або йшли до широких мас.
Наприклад, пісні з мультфільму «Русалонька», які написані Аланом Менкеном та Говардом Ашманом, навіть отримали призи за «кращу пісню» та «кращу звукову доріжку».

Такі ж подвійні успіхи в історії студії пішли один за одним із виходом мультфільмів «Красуня та Чудовисько».

«Аладдін»

«Король Лев»

Більшість з нас любить мультфільми й ця любов не залежить від віку. Добрі та смішні, зворушливі й таємничі сюжети не залишають байдужими ні дитину, ні дорослого. Мультфільми зрозумілі кожному, вони можливі без слів, але без музики навряд чи. Під музику персонажі співають, танцюють, ходять, бігають, плавають, літають. Музика висловлює і викликає почуття та відношення. Музика може звучати звично, а може вражати незвичним звучанням незвичних музичних інструментів. Тому жанр музичної мультиплікації дуже важливий при створенні сюжетів та образів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: