Новини        02 Липня 2022        359      

Підсумки Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена»

Миколаївським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи, за підтримки Міністерства культури України з 27 по 30 червня 2022 року проводився 27 Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена».

Організатор

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

За підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної військової адміністрації.

Головною метою фестивалю, який, на жаль, цього року проводився дистанційно стало підняття високого емоційного духу, віри у здобуття Перемоги. Важливим в цей час є підтримка клубних закладів у реалізації творчого потенціалу населення, надання позитивних емоцій дорослим, молоді та дітям на основі розвитку театрального мистецтва на кращих зразках української та зарубіжної культурної спадщини.

У фестивалі брали  участь колективи різних форм та направлень: дорослі та дитячі театральні колективи, студії, театри малих форм, молодіжні, експериментальні, незалежні, учбові та студентські.

Цього року свої творчі роботи на фестиваль представили 22 колективи з різних куточків нашої України: міста Київ, Полтава, Дніпро, Рівне, Херсон, Чернівці, м. Сосниця та м. Прилуки Чернігівської області, м. Кам’янець-Подільський та м. Хмельницький  Хмельницької області, м. Берегове Закарпатської області, м. Вигода  Івано-Франківської області, м. Ізмаїл Одеської області та 5 колективів Миколаївської області.

Колективи презентували свої творчі роботи на тему: «Все буде Україна!». Кожна вистава була актуальна, співзвучна сьогоденню. Репертуар дитячих колективів складався з української спадщини, народного фольклору  та спадщини зарубіжних класиків. У дорослих та молодіжних  колективах переважали роботи українських драматургів та авторські програми.

 Хочеться відзначити, що всі вистави були представлені на дуже високому рівні. Кожна з них висловлювала громадську позицію режисерів до подій сьогодення. Члени журі відзначили персонально кожного режисера за творчі здобутки, кращу режисуру, оригінальне розкриття тематики, пошук нових сценічних форм, збереження української фольклорної спадщини, індивідуальний та сучасний підхід до рішення вистави.

Володарями Гран-прі стали:

Народний аматорський театр «Карпатська Німфа» Вигодського БК Івано-Франківської області, керівник Богдан Мельник.

Спільний проєкт «Театру Юних Чернівчан» міського Палацу дітей та юнацтва та дитячої театральної студії «Бу-Бу-Бу» Центрального Палацу культури м. Чернівці, керівник проєкту Іван Данілін.

Зразковий художній колектив «Дитячо-юнацька театральна студія «Ну і дітки» обласного центру естетичного виховання учнівської молоді м. Полтава, керівник Лада Лабзова.

Театральна студія «Тандем» Центру дитячої та юнацької творчості м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області, керівник Галина Коротенко.

Театральна студія «Пані  Куліса» м. Миколаїв, керівник Андрій Дерік.

1 місце посіли:

Незалежний театр «Т.І.Н.А» (Театр Щирих Непрофесійних Акторів) м. Київ, художній керівник Євгенія Скрипник.

Молодіжний театр-студія «Без меж» Центру Національного виховання учнівської молоді м. Хмельницький, керівник Володимир Павловський.

Зразковий художній колектив «Дитячо-юнацька театральна студія «Ну і дітки» (Проєкт випускників «Мій Театр») обласного центру естетичного виховання учнівської молоді м. Полтава, керівник Лада Лабзова.

Спільний проєкт народного українського театру імені Ярослави Бандурович (керівники Ольга та Олександр Матей) та народного угорського театру (керівник Магдалина Матей) Центру культури та дозвілля м. Берегово Закарпатської області.

Народний молодіжний театр (Театр Атталії Гаврюшенко) МПК м. Рівне, керівник Едуард Древицький.

Народний театр-студія «Маски» національного університету імені Олеся Гончара м. Дніпро, керівник Ігор Трахт.

Театральний колектив «Куліска» Палацу культури дітей та юнацтва м. Київ, керівник Наталя Селяк.

Народний музично-драматичний театр і дитячо-юнацький театр-студія «Едельвейс» м. Ізмаїл Одеської області, керівник Ольга Герасимова.

Народний аматорський театр естради «Фенікс» Сосницького БК Чернігівської області, керівник Валентина Серавіна.

Народний театр Семенівського БК Благодатненської ТГ Миколаївської області, керівник Наталія Давиденко.

Народний естрадний театр «НОН-СТОП» ПК «Енергетик» м.Южноукраїнськ Миколаївської області, керівник Олена Палей.

Зразкова театральна студія «Апельсин» Кульбакінського БК м. Миколаїв, керівник Марина Звездова.

Театральний колектив «Зорі» Першої української гімназії імені Миколи Аркаса м. Миколаїв, керівник Євген Чернозуб.

Народний театр мініатюр «Сміх-У-тона» Вознесенський МБК м. Вознесенськ Миколаївської області, керiвник Юрій Токарєв.

2 місце посіли:

Народний аматорський театр «Рампа»  Прилуцького МБК м. Прилуки Чернігівської області, керівник Анатолій Кизим.

Народний театр «Тандем» Центру культури і мистецтв «Розмай» м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області, керівник  Галина Коротенко.

Екологічний театр «Зелені долоньки»  КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» м. Херсон, керівник Олена Олійникова.

Режисери колективів, що нагороджені дипломами:

Богдан Мельник, режисер народного театру «Карпатська Німфа» –
за кращу режисуру вистави «Тіні забутих предків».

Іван Данілін, режисер дитячої театральної студії «Бу-Бу-Бу» та Інна Даніліна, режисер Театру Юних Чернівчан – за кращу режисуру дитячої вистави «Марко з Котигорошівки».

Андрій Дерік, режисер театральної студії «Пані Куліса» – за краще втілення вистави для дітей.

Анатолій Кизим, режисер народного театру «Рампа» – за режисерський пошук у виставі «Дві сім’ї».

Євгенія Скрипник, режисер Незалежного театру «Т.І.Н.А» –
за краще режисерське рішення моновистави «Той, що прийшов з безодні».

Ольга Герасимова, режисер народного музично-драматичного театру і дитячо-юнацького театру-студії «Едельвейс» – за кращу поетичну виставу.

Володимир Павловський, режисер молодіжного театру-студії «Без меж» – за кращу документальну виставу.

Галина Коротенко, режисер народного театру «Тандем» –
за краще втілення класичної драматургії у виставі «Ніч перед Різдвом» та за кращу музичну виставу.

Наталія Давиденко, керівник Семенівського БК – за оригінальну режисерську трактовку класичної драми у виставі «Непорозуміння».

Наталя Селяк, режисер театру «Куліска» – за краще втілення зарубіжної класики у виставі «Тінь».

Лада Лабзова, режисер зразкового художнього колективу
«Дитячо-юнацька театральна студія «Ну і дітки» – за краще втілення сучасної драматургії у виставі «Самогубство самоти» та за креативне сценічне вирішення зарубіжної драматургії.

Юрій Токарєв, режисер народного театру мініатюр «Сміх-У-тона» –
за краще сценічне втілення української самобутності у виставі «По ревізії».

Ольга Матей, режисер народного українського театру імені Ярослави Бандурович – за краще втілення на сцені національного колориту у виставі «Одного разу в Берегсасі».

Олена Олійникова, керівник екологічного театру «Зелені долоньки» – за збереження української фольклорної спадщини у виставі «Рукавичка».

Едуард Древицький, керівник народного молодіжного театру – за краще сценографічне рішення у виставі «Рада б зірка зійти».

Євген Чорнозуб, режисер театрального колективу «Зорі» – за оригінальне розкриття історичної тематики у виставі «Тарас Бульба».

Ігор Трахт, керівник народного театру-студії «Маски» – за кращий акторський ансамбль у виставі «Казки минулого століття».

Марина Звездова, режисер зразкового театру «Апельсин» – за творчий пошук у виставі «Голос тихої безодні».

Олена Палей, керівник народного естрадного театру «НОН-СТОП» – за втілення філософсько-етичної тематики у виставі «Ілюзія гріха».

Валентина Серавіна, режисер народного театру естради «Фенікс» –
за пошук нових сценічних форм у виставі «Ой на Івана, та й на Купала».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: