Новини        28 Квітня 2018        406      

Творча лабораторія у Веселинівському районі

27 квітня методисти Миколаївського обласного центру народної творчості Вероніка Гаврилюк та Любов Древіна провели творчу лабораторію для працівників культури Веселинівського району. Про подробиці зустрічі — далі в статті.

Перша частина. Вероніка Гаврилюк: «Art-mix», майстер-клас із вокалу, типові помилки викладачів

У першій частині зустрічі Вероніка Гаврилюк звернула увагу на підготовку до фестивалю «Art-mix», типові помилки викладачів під час роботи з дітьми та подолання дефектів дитячого голосу. Найпоширенішими дефектами серед дітей різної вікової категорії є гнусавість та проблеми з інтонацією. Кожен присутній зміг дізнатися причини цих дефектів та методи їх подолання.

Продовженням зустрічі став майстер-класу з вокалу та знайомство з вправами за системою Георгія Струве та Віктора Ємельянова для зняття напруження з внутрішніх та зовнішніх м’язів. Робота над диханням на основі методики Олександри Стрельникової та на основі методичних рекомендацій підготованих методистом «Вільно дихаємо — вільно співаємо» допомогла присутнім відчути правильну роботу дихального апарату під час співу.

Закріпити знання та навички правильного звукоутворення та дихання учасники майстер-класу змогли в процесі розспівування, під час якого кожен зміг дослідити процес утворення звуку та його формування в естрадній манері виконанні. А наскільки результативною була зустріч, дізнаємося вже незабаром, адже попереду відбіркові тури обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Art-mix».

Друга частина. Любов Древіна: «Фольк-толока», традиційні побутові танці

У другій частині творчої зустрічі Любов Древіна ознайомила всіх присутніх зі сценарієм обласного свята фольклорних колективів «Фольк-толока». Значне місце на святі займають побутові танці та театралізовані дійства. Танці є невіддільною частиною багатьох обрядів та звичаїв. Мовою барвистого танцю можна розповісти і про вечорниці, і про народні свята, і навіть про пори року зі своїми звичаями та обрядами. Тому до репертуару саме хорових колективів було запропоновано внести вивчення традиційних побутових танців «Ой-ра», «Яків», «Карапет». Учасникам творчої лабораторії надано нескладну лексику й композицію з цих традиційних танців. Тексти пісень, що є в репертуарі хорових колективів супроводжують танці, допомагають відтворювати, розкривати емоційний зміст і художній образ танцювальної композиції. Усе це й надає можливість різновіковим учасникам, саме хорових колективів та всім зацікавленим, долучатися до виконання традиційних побутових танців.

Також були опрацьовані методи роботи з аматорськими хоровими колективами з вивчення танцювальних композицій різноманітних національних культур, особливості підбору танців та застосуванні їх у репертуарі колективу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: