Новини        03 Травня 2015        290      

В Миколаєві відбувся фестиваль-конкурс «Миколаївські зорі»

1-2 травня в Миколаївському Обласному Палаці культури відбулося яскраве танцювальне свято, яке стало справжньою подією для його учасників та жителів нашого міста. ІХ регіональний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі» гостинно прийняв конкурсантів з Миколаївщини, Херсонської, Одеської, Кіровоградської областей та м. Києва.

Організатори фестивалю – управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації та обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

В конкурсній програмі прийняли участь 62 дитячі, молодіжні та дорослі танцювальні колективи, колективи спеціалізованих учбових закладів та студії хореографічного мистецтва.

Конкурсна програма оцінювалася у 4 номінаціях: народна, класична, естрадно-сучасна, дитяча оригінальна хореографія; у 5 вікових категоріях: 7-10 років; 11-14 років; від 15 років і старші; змішаний склад та навчальні заклади культури і мистецтв.

Виступи учасників оцінювало поважне журі, до складу якого увійшли кращі фахівці хореографічного мистецтва України. Очолив журі художній керівник та головний балетмейстер академічного ансамблю пісні і танцю «Чайка» Одеської обласної філармонії, старший викладач народної хореографії училища мистецтв та культури, заслужений діяч мистецтв України Ю. А. Саакянц.

Багато годин поспіль поважне журі оцінювало конкурсні програми колективів, уважно та прискіпливо, зважуючи кожен бал, адже цього року на фестиваль приїхало біля двох тисяч учасників!

Яскраве, строкате, галасливе, рухливе товариство заповнило просторі фойє та зали Обласного Палацу культури, створюючи піднесену атмосферу свята. Тут можна було зустріти смугастих бджілок і «страшних» піратів, тендітних метеликів і героїв фантастичного лісу, індійських красунь і, звичайно, гарних дівчат та хлопців у традиційних українських народних костюмах. Розмаїття танцювальних сюжетів та стилістичних напрямків вражає: танці народів світу, серед яких була широко представлена українська народна хореографія, дитяча оригінальна та класична хореографія, різноманітні сучасні танці: хіп-хоп, джайв, бугі-вугі, джаз-фанк, контемперарі та модерн. На сцені Палацу під яскраву музику ожили безліч захоплюючих танцювальних образів та сюжетів, які розгортались на очах у глядачів безперервним феєричним дійством.

Всі ці різні та не схожі між собою колективи об’єднувало одне бажання – показати найкращий виступ, вразити глядачів та журі: бути переможцями! Сьогодні всі учасники керівники колективів могли відчути себе не тільки зірками сцени, але й зірками телебачення, адже кожен колектив давав інтерв’ю провідним телерадіокомпаніям області та був учасником фотосесії.

Організатори свята потурбувались про те, щоби враження від фестивалю були не тільки яскраві та позитивні, але й різноманітні та корисні. Тож, у фойє Обласного палацу культури була розташована виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва, де всі бажаючі могли на короткий час переключити свою увагу з мистецтва танців на більш спокійне, але не менш цікаве мистецтво: майстри різних художніх напрямків проводили свої оригінальні майстер-класи.

Також всі учасники фестивалю-конкурсу могли прийняти участь у майстер-класах від кращих фахівців з хореографії, які проходили у спеціальних приміщеннях Обласного палацу культури.

У напруженій боротьбі перемогу здобули ті колективи, які показали не тільки високу хореографічну техніку та майстерність, але й витривалість, командний дух, дисципліну та вміння бути зібраними, не зважаючи на втому та хвилювання.

Переможців регіонального фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі» урочисто привітали почесні члени журі: начальник Миколаївського обласного управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Димитров Михайло Федорович та директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України, депутат обласної ради з питань культури Баштова Наталія Анатоліївна.

Гран-прі регіонального фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі» отримали:

1.Театр сюжетно-зразкового танцю «Емпірей» Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району м. Миколаєва;

2.Ансамбль танцю “Тронка” Херсонського училища культури;

3.Ансамбль сучасного танцю “Ексклюзив-денс” Херсонського училища; культури

4.Ансамбль сучасного танцю “Фольк-денс” Херсонського училища культури

І місце в різних номінаціях посіли наступні колективи:

 • зразковий ансамбль танцю «Славія» Баштанського районного Будинку культури Миколаївської області;
 • народний ансамбль танцю «Золотий колос» Очаківського районного Будинку культури Миколаївської області;
 • «Народний художній колектив» ансамбль класичного танцю «Дивертисмент» Миколаївського міського Палацу творчості учнів
 • хореографічний ансамбль «Ренесанс» Миколаївської загально-освітньої школи №11;
 •  ансамбль танцю «Водограй» Казанківського районного Будинку культури;
 • «зразковий художній колектив» ансамбль танцю «Веселка» Миколаївського міського Палацу творчості учнів;
 • студія дитячої хореографії та раннього розвитку дитини «МРІЯ» м. Херсон;
 • ансамбль сучасного танцю Херсонського державного університету;
 • студія сучасного та джазового танцю «Miradance» Одеського міського Палацу дитячої та юнацької творчості;
 • зразковий художній колектив хореографічний ансамбль «Капелька» Херсонського державного будинку художньої творчості;
 • хореографічний ансамбль «Грація» Білозерського центру творчості дітей та юнацтва херсонської області;
 • хореографічний колектив Миколаївського коледжу культури і мистецтв;
 • студія класичного танцю «Іскра» Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради;
 • зразковий художній колектив» ансамбль народного танцю «Калиновий цвіт» Херсонського Центру позашкільної роботи;
 • народний художній колектив театр-студія народного танцю «Віночок» Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості;
 • театр танцю «Ритми планети» ім.. Василя Пака м. Миколаїв;
 • ансамбль танцю «Глорія» Беляєвського районного Будинку культури Одеської області;
 • зразкова хореографічна студія «Пірует» Миколаївського Будинку вчителя;
 • зразковий ансамбль танцю «Балтська зірочка» Балтського районного Будинку культури Одеської області;
 • народний художній колектив хореографічний ансамбль «Чисті роси» центру дитячо-юношеської творчості Соломинського району м. Києва.

Переможці Фестивалю-конкурсу, яким присуджено І місця отримали кубки. Всі учасники фестивалю були нагороджені дипломами управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації.

А всіх без вийнятку учасників та гостей ІХ регіонального фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі»  запрошуємо на наступний, ювілейний фестиваль, який неодмінно знову відбудеться в нашому місті, але в новому статусі, адже у організаторів фестивалю є сподівання, що  через два роки «Миколаївські зорі» стануть всеукраїнським фестивалем хореографічного мистецтва.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: