Творче об'єднання «Прибужжя»        27 Березня 2018        1664      

Великодні традиції в творчості майстрів Миколаївщини

Великдень свято оновлення, радості та нескінченного бажання пізнавати істину буття. Традиції світлих пасхальних днів сповнені ідеєю перемоги духовного над земним. У цей період саме життя надихає на творчість, а людська уява народжує витвори, сповнені глибокої символіки та значення. До вашої уваги ми підготували святкову замальовку про знайомі з дитинства традиції крізь призму творчості сучасної майстрової громади Миколаївщини.

Великодній інтер’єр

У свято Пасхи за великим столом збирається вся родина, а хата наповнюється особливою атмосферою любові й єднання. Саме тому її оформленню відводиться особливе місце. Продовжуючи традиції бабусь, сучасні майстрині також вишивають святкові рушники, серветки і скатертини. Як основний колір виступає білий символ чистоти. Він доповнюється ніжно-зеленим, блакитним або жовтим, що уособлюють свіжість, радість оновлення, початок весни та відродження. У сучасних домівках на Великдень кімната прикрашається пасхальним деревом або віночком, які виробляються з гілок верби та оригінально оздоблюються декоративними писанками, стрічками, витинанками і штучними квітами. Для виготовлення великодніх виробів застосовуються найрізноманітніші техніки з в’язання, розпису, квілінгу, декупажу, пап’є-маше, різьблення, витинання, пірографії, ліплення, оригамі, інкрустації з соломки і навіть плетіння з газет.

Миколаївщина святкова

Майстрова громада області завжди готується до світлого свята по-особливому, щоразу демонструючи дивовижної краси вироби. Ольга Гончарук з Миколаєва пише оберегові писанки за українськими традиціями, які потім стають гарним святковим подарунком. Миколаївець Михайло Карабутов захоплюється різьбленням по яєчній шкаралупі. Його роботи оригінальні, з філігранною витонченістю. Традиції й сучасність поєднані у виробах з художньої обробки дерева миколаївського майстра Олександра Рассолова. Різьблені панно, сюжетні композиції, ікони, різанки та декоративні тарелі усе це творіння талановитих рук митця. Барвисті мальованки майстринь з Баштанської міської ОТГ Алли Бондарєвої та Наталі Ракітіної дивують своїми казковими візерунками та незвичайною грою кольорів. Талановита творча родина Верба з Баштанського району до Великодня поповнює сімейну колекцію виробами, прикрашеними вишивкою стрічками, хрестом і бісером. Їхні декоративні панно завжди вражають своєю фантазією, креативними пошуками і сучасними ідеями. Родина Димових з Миколаєва завжди привертає увагу досконалим володінням традиційними техніками української вишивки, а також застосуванням авторських прийомів, втілених у надзвичайної краси рушниках і серветках. Оберегові вишиванки Жанни Семененко-Руських з м. Первомайська та творчої родини Заблоцьких з Шевченківської сільської ОТГ Вітовського району насичені позитивом і душевним теплом.

Любові, злагоди та натхнення у світлі дні Великодня! Зі святом!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: