Новини        25 Червня 2018        649      

«Від Гіпаніса до Борисфена-2018» насичені дні першої частини фестивалю

Пройшло не так багато часу із моменту відкриття Всеукраїнського фестивалю «Від Гіпаніса до Борисфена-2018», і ми вже можемо спостерігати, якою бурхливою та насиченою є діяльність наших учасників. Що ж цікавого було протягом перших днів фестивалю? Про це читайте далі у статті.

Арт-студія «228»

Упродовж 24-25 червня на сцені очаківського санаторію «Борисфен» до уваги членів журі та поціновувачів театрального мистецтва свої таланти показали аматорські театральні колективи із Чернівецької, Миколаївської, Черкаської областей. Творче бачення закоханих у театр людей дало зможу проникнути углиб цього виду мистецтва, здійснити подорож театральними стежками, відкрити для себе неосяжну кількість непересічних образів та сюжетів. Саме тут відбувалося захоплююче перевтілення людської сутності в діючий образ зі своєю історією, змістовим наповненням та надзадачею.

24 червня дитячий зразковий театр юного глядача «Мандрівник» показав інсценізацію до казки В. Нестайка «Ковалі щастя або новорічний детектив». Завдяки спільній роботі режисера Лідії Гайдей, заслуженого працівника культури України та маленьких акторів, які професійно зіграли свої ролі, ми побачили не просто виставу, а прекрасну гру, яка захопила всіх присутніх глядачів.

Своєю оригінальністю відзначилася авторська літературно-музична композиція молодого режисера Євгенія Чернозуба «Розмаїття почуттів» у виконні Миколаївської Арт-студії «228».

25 червня свої акторські здібності продемонстрували учасники театр-студії «Дебют» із міста Черкаси з виставою В. Самойленка «Казкова подорож», а також театр-студія «Сучасник» із виставою «Таємничий Гіпопотам» В. Ліфшица, І. Тичанової. Режисер обох колективів — Анна Борона.

Своїми талантами порадували членів журі та глядачів колективи із Миколаївщини — Семенівський народний театр із виставою Юрка Криці «Три капелюха» (режисер — Наталія Давиденко) та Народний театр мініатюр «Сміху тонна» із виставою С. Васильченка «На перші гулі» (режисер — Юрій Токарєв).

Упродовж двох днів учасники фестивалю мали унікальну можливість збагатитися досвідом провідних фахівців театрознавства, заслужених діячів мистецтв, акторів. Проводилися різноманітні майстер-класи: «Органіка сценічної мови. Тренінг з дійової сценічної мови» (Анатолій Бєлєванцев, заслужений діяч мистецтв України, заслужений працівник культури України), «Увага, фантазія, дія. Практичні поради щодо участі аматорських театрів у міжнародних фестивалях» (Дмитро Гусаков), тренінг «Дійовий аналіз п’єси та ролі. Прийоми активації актором енергії сценічної дії» (Володимир Павловський), тренінг «Робота з плащем та шпагою» (Ігор Сурков), теоретичні та практичні заняття «Етюд та етюдна творчість» (Андрій Дерік, заслужений артист України). Саме тут учасники фестивалю дізналися багато нової інформації, яка сприяла їх самовдосконаленню та буде корисною у подальшій діяльності.

Члени журі стверджують, що цьогоріч фестиваль об’єднав багато талановитих колективів, обдарованих, драйвових людей. Кожна творча робота по-своєму яскрава та цікава, вирізняється оригінальним рішенням режисера.

У вільний час учасники заходу мають можливість відпочивати на березі Чорного моря, знайомитись із новими друзями, розважатися.

А Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена-2018» триває у розпалі! І ми з нетерпінням чекаємо другої частини. Що цікавого очікуємо від другої частини фестивалю, хто стане його переможцями та чим запам’ятається відкриття ІХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу гумору та сатири «Усмішки Глазового»  — читайте в оновленнях нашого сайту!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: