Новини        26 Квітня 2016        513      

Всеукраїнський директорат «Нематеріальна культурна спадщина: охорона, популяризація, вивчення»

21–22 квітня 2016 року у місті Одеса пройшли всеукраїнські збори директорів обласних центрів народної творчості, провідною темою яких було обговорення питань стосовно культурної спадщини, її збереження та поширення. Директорат проведений Одеським обласним центром народної культури за підтримки міністерства культури та управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації та благодійного фонду «Рідний край».

З вітальним словом до гостей заходу звернулась заступник начальника управління соціокультурного розвитку регіонів, начальника відділу регіональної політики Міністерства культури України — О. Іонова. Продовжили засідання виступи доповідачів, серед яких окрему увагу хочеться приділити доповіді С. В. Ахової — головного спеціаліста відділу регіональної політики управління соціокультурного розвитку регіонів Міністерства культури України, яка надала інформацію стосовно розробки Міністерства культури України нормативно-правових актів з питань діяльності клубних закладів. Тему  практичної реалізації Конвенції ЮНЕСКО «Про охорону нематеріальної культурної спадщини» висвітлила Пахлова С. Є. — член Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України.

Громада міста разом з управлінням культури заснували проект по відновленню та збереженню нематеріальної спадщини міста та області. Так, наприклад, вже десятий рік поспіль на Одещині проводиться присудження Премії імені Р. Палецького майстрам та пропагандистам народного мистецтва в області, що на високому рівні репрезентують народне автентичне мистецтво та вкладають сили у його популяризацію та процвітання. Загалом у місті та області дуже розповсюджена музейна робота, проводяться заходи з підтримки майстрів народних ремесел, видаються обласні премії.

Учасники директорату також ознайомилися з роботою Центру культури та дозвілля м. Білгород-Дністровського, та переглянули концертну програму художніх колективів. Зазначимо, що на гідному рівні були представлені фольклорні колективи, зокрема колективи «Веселка» та «Слявяне», що продемонстрували справжнє автентичне звучання. Фольклорний гурт «Русичі», крім вже знайомих публіці обробок народних пісень, відкрив для глядачів українську музику у новому форматі, в стилі реггі. Театральне мистецтво представив самодіяльний театр «Вогні рампи» (художній керівник — А. Красовський), мюзикли якого побудовані згідно нових комп’ютерних технологій. Театр відзначився і за кордоном, отримавши грошовий грант у Канаді на суму 15 тисяч доларів.

До уваги гостей заходу був також запропонований музей-фортеця, на території якого (близько 3 тис. га.), проводяться міжнародні фестивалі. Після екскурсії по фортеці учасники директорату відвідали м. Южне. Приємне враження викликав міський палац культури міста, що тісно підтримується адміністрацією Одеського морського порту. Будівля осучаснена як зовні так і з середини, колективи мають повну змогу займатися своєю діяльністю, що і видно з їхнього високого рівня професійності. На разі на базі палацу проводиться тиждень писанкарства.

Основними напрямками обговорень директорату були, звісно, питання нематеріальної спадщини, її охорони та популяризації, а також положення Про формування складу та організації роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника комунального закладу культури.

Окремими проханнями до працівників закладів культури є:

  • Переглянути кошик культурних послуг (перелік нових платних послуг);
  • Звернути увагу на положення Про клубний заклад (постанова уряду);
  • Переглянути типові штати та надати свої пропозиції до МОЦНТ та КОР, оскільки Міністерство культури України буде проводити їх оновлення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: