Новини        21 Серпня 2019        597      

Як пройшла творча зустріч із поетом і композитором Володимиром Ніцаком

21 серпня в Миколаївській обласній бібліотеці для дітей імені Віктора Лягіна всі охочі познайомилися й поспілкувалися з композитором і поетом Володимиром Ніцаком.

Творчі віхи Володимира Ніцака

Немає такого мешканця в Новоодеському районі, який би не усміхався, згадуючи «мудрого, трохи незграбного велетня». Перше, що промовляють про нього: «Так це ж наш співак, композитор!»

Володимир Ніцак — один із провідних самодіяльних авторів Миколаївщини. Його пісні звучать на різноманітних концертах і конкурсах найчастіше у виконанні народного хору «Горицвіт» Новоодеського РБК. У цьому хорі Володимир співає вже понад 40 років. Також його твори виконують Прибузький народний хор МККіМ, народний хор імені Миколи Аркаса МФ КНУКіМ, народна академічна капела с. Степове та інші вокальні колективи. Вони оспівують Прибузький край, південний степ, рідну землю та батьків поріг.

Його знамениті пісні «Люблю тебе мій рідний степ», «Балада про Сталевого Солдата», «Нова Одеса над Бугом», «На батьків поріг» і «Земле моя» стали візитними картками та репертуарною скарбничкою народного хору «Горицвіт» (м. Нова Одеса), а також увійшли до нотної збірки самодіяльних композиторів Миколаївської області.

Основні моменти зустрічі

«Пісня не поллється і не зазвучить,якщо в ній немає серця і душа мовчить» — епіграф і головна тема творчої зустрічі.

Провідна методистка з вокально-хорового жанру МОЦНТ та КОР, заслужений працівник культури України Галина Стрелецька співпрацює з автором понад 20 років. Тож вона розпочала захід, привітавши всіх присутніх й ознайомивши їх із цікавими творчими сторінками Володимира Ніцака. Представила випущені МОЦНТ та КОР збірки композитора й наголосила на важливості поповнення репертуару вокально-хорових колективів творами місцевих авторів, що відтворюють пісенну культуру південного місцевого регіону.

Далі слово взяв Володимир Ніцак і до завершення зустрічі був основним оповідачем. Він продемонстрував гостям свої твори, розповів історію їх написання, а також запропонував переглянути цікаві відеосюжети з попередніх творчих вечорів.

На заході панувала атмосфера дружності, цікавості та безмежної любові до мистецтва!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: