Новини        29 Листопада 2017        384      

Яструбинівська «Вербиченька» здобула право зватися «народною»

28 листопада вокальний ансамбль «Вербиченька» державного підприємства «Дослідне господарство «Зорі над Бугом», що в селі Яструбинове Вознесенського району, презентував концертну програму, у якій довів своє право носити почесне звання «народний». Як усе відбувалося — далі в статті.

Того дня у Яструбиновому відбувалося справжнє свято: жителі села прийшли підтримати своїх улюбленців — учасників вокального ансамблю «Вербиченька», який майже 5 років дарує свої пісні землякам, запрошує їх на тематичні концерти, присвячені Дню Незалежності України, Дню місцевого самоврядування, районні свята «Варись, борщику», «Співоча осінь» «Зелене поле» тощо.

Керівник Світлана Діденкул і акомпаніатор Олександр Тітов об’єднали шанувальників вокального мистецтва села, різних за віком і професією, що зберігають кращі традиції рідного краю, передають любов до пісні молодому поколінню. Не зважаючи на малий досвід роботи, яструбинівці мають уже численні досягнення. У 2017 році колектив брав участь у обласному огляді вокальних, фольклорних колективів і хорових груп «Материнська пісня» та вибров ІІ місце в номінації «Віночок материнських пісень», у ІV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Пісенний драйв», де посів І місце в номінації «Вокальні ансамблі та гурти». Разом із творчими колективами області вокальний ансамбль «Вербиченька» брав участь у зйомках телевізійної передачі «Фольк-мюзік» на студії Першого Національного телеканала. Приємно, що творчим здобуткам колективу сприяє директор підприємства «Зорі над Бугом» Юрій Єлінєвський. Завдяки підтримці мудрого підприємця колектив активно розвивається, а також поповнюється його матеріальна база.

Сьогодні до складу «Вербиченьки» входять 16 учасників, з яких 5 дівчаток пізнають основи вокального мистецтва в підготовчій групі. Під час звіту колектив презентував різноманітну концертну програму: прозвучали у двох і трьохголоссі патріотичні пісні, твори про кохання, про красу рідної землі та материнську любов, жартівливі, козацькі пісні, що виконувалися в народній манері співу як із супроводом, так а сарреllа. Для кращого розкриття сюжету та образу пісень використовувалися ігрові й танцювальні елементи. Атмосфера заходу демонструвала цільність ансамблю, у якому аматори добре розуміють керівника та відчувають один одного.

Атестаційна комісія, переглянувши творчий звіт яструбинівців, дійшла висновку про надання пропозиції до колегії управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації щодо присвоєння звання «народний» вокальному ансамблю «Вербиченька» державного підприємства «Дослідне господарство «Зорі над Бугом».

Вітаємо керівника та учасників «Вербиченьки» й бажаємо їм успіхів на шляху розвитку пісенної народної творчості Миколаївщини!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: