Нематеріальна культурна спадщина        06 Травня 2020        803      

5 незвичних травневих фестивалів

Пропонуємо підбірку оригінальних і навіть кумедних фестивалів, які точно розфарбують буденність.

Fêtes du Papogay / Фестиваль папуги

Штучний папуга — символ фестивалю // pulse.ru

Фестиваль папуги — це, по суті, змагання лучників, що відбувається в перші вихідні травня у Ріє-Вольвестрі (Франція). Починають дійство урочистим парадом, який очолює торішній переможець. Король свята неодмінно одягає яскраве строкате вбрання. За ним несуть пофарбовану в усі кольори веселки семикілограмову мішень — папугу з поролону. Установивши його на щоглі висотою 45 метрів, 40 лучників стріляють з арбалетів, намагаючись уціліти точно в папугу й збити його.

Змагання лучників // travelas.me

Того, кому це вдається, признають найвлучнішим стрільцем і на рік оголошують королем. Окрім титулу, він отримує срібного папугу й королівський обід. Після змагань усі продовжують веселитися: відвідують ярмарки, танцюють, відпочивають у кафе й пабах.

Rochester chimney sweeps festival / Фестиваль сажотрусів у Рочестері

Британці здавна ототожнюють сажотрусів із якимись таємничими подіями. Вважають, що серед них можуть бути колись зниклі діти багатих аристократів, а також, що вони приносять удачу. Нині в Англії налічують майже 600 представників цього ремесла. Мабуть, саме тому в Рочестері (Англія) досі проводять фестиваль сажотрусів.

Сажотрус із традиційним знаряддям // panoramafirm.pl

Головна подія фестивалю — парад на центральних вулицях міста. Можна побачити сотні справжніх і ряджених сажотрусів із традиційними щітками, відрами, навіть переносними сходами. Також у програмі свята завжди виступи артистів, танці навколо травневого дерева, різноманітні розваги для дорослих і дітей.

Учасники ходи сажотрусів // travelas.me

Cooper’s Hill Cheese Rolling and Wake / Куперсхілдські сирні перегони

Сирні перегони в розпалі // extremal.mirtesen.ru

Фестиваль проводять щорічно в останній понеділок травня на околиці Глостера (Англія). Вважають, що цій традиції вже не менше 200 років. Хоча офіційно перегони заборонені, це не зупиняє безстрашних любителів сиру. Місце проведення змагань — пагорб Купера, що має крутий схил довжиною майже 200 метрів. Саме з його вершини скидають штучну сирну головку вагою 3,5–5 кілограмів, і всі учасники біжать за нею. Щоб перемогти, необхідно наздогнати сир. А це непросто, адже інколи він розганяється до 70–110 км/год.

Kattenstoet / Фестиваль котів

Фестиваль котів відбувається раз на три роки в Іпрі (Бельгія). Центральна подія свята — барвиста котяча хода. Можна побачити великі платформи, музикантів, танцівників і ряджених у костюми й маски котів, мишей і середньовічних містян.

Котяча хода // set-travel.com

Під час ходи з центральної дзвіниці міста скидають сотні кішок у веселу юрбу. Раніше цих тварин вважали втіленням нечистої сили й, знищуючи їх, позбавлялися від гріхів. Звичайно, сьогодні справжні коти не страждають, для дійства використовують іграшки. Також заради очищення обов’язково спалюють опудало відьми.

Спалення опудала відьми // pinterest.com

Zinneke Parade / Парад Зіннеке

З 2000 року в Брюсселі (Бельгія) раз на два роки в травні проводять оригінальний парад, символ якого — дворовий собака. Саме дворняг жителі міста називають зіннеке. Девіз свята — толерантність до всіх культур і кольорів шкіри. Тут немає пафосних промов, політичних прапорів, виступів найнятих відомих артистів. У ході беруть участь аматори або люди, які взагалі не мають відношення до мистецтва. До того ж, кожен глядач у будь-який момент може стати її учасником.

Парад Зіннеке (2016) // belgamed.net

Парад Зіннеке — це своєрідний коктейль різних стилів і жанрів, неймовірних костюмів і вистав. Усі веселяться під мелодії як видатних, так і невідомих шумових оркестрів. А серед ряджених можна побачити героїв анекдотів, коміксів і голлівудських фільмів.

Ряджені учасники параду // belgamed.net

Одним із найкращих у Європі вважають середньовічний фестиваль троянд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: