Музичне мистецтво, Поради        19 Жовтня 2017        3792      

6 важливих правил розспівування

Співати без розспівування — злочин! Так стверджують закони вокального мистецтва. Але з чого почати цей відповідальний процес, який проміжок часу краще йому присвятити і які закони фізіології слід врахувати обов’язково. До вашої уваги «чудова шістка» найкорисніших рекомендацій щодо правильного розспівування.

1. Розігрійте м’язи

Кожен вокаліст-початківець повинен засвоїти правило, яке стане основою його пізнання мистецтва вокалу: починати роботу з голосом необхідно з розігрівання м’язів і голосових складок. Здебільшого проблеми, пов’язані із голосом, викликані через ігнорування важливості цього факту.

2. Зранку не розспівуйтесь

Робити вокальні вправи слід не раніше ніж за дві години після пробудження, тому що голос не встигає «прокинутися» до цього часу. Якщо ви почнете розспівуватися з раннього ранку, дуже скоро помітите, що в горлі заважає слиз, змушуючи часто відкашлюватися. Це ознака того, що вокальні зв’язки були «потягнуті» й тепер їм потрібен день-два відпочинку.

3. Підберіть правильні вправи

Тривалість і сам набір вправ для розспівування визначається залежно від конкретних завдань. На початкових етапах навчання вокальні вправи з розспівування можуть становити досить вагому частину заняття, оскільки саме вони й формують правильний вокальний звук.

Вправи на початку розспівування призначені для невеликого діапазону: можна починати з розспівок на одній ноті або в діапазоні терції, потім переходити до вокальних вправ у діапазоні квінти, наприкінці розспівування доходити до вправ у діапазоні октави й більше. Усе це залежить від рівня підготовки співака.

4. Голосні — залежно від голосу

Добираючи голосні для розспівки, зверніть увагу на загальне звучання голосу співака. Якщо голос звучить глухо, глибоко, доцільно застосовувати вправи на голосні «і», «е». Якщо голос звучить відкрито, плоско − слід починати з голосних «о», «у». Іноді спів вправи починається з голосного звуку «а», за допомогою якого виробляються основні вокальні якості звучання.

5. Не перенапружуйте голосові зв’язки

До високих нот можна «підходити» лише після розігріву зв’язок. У процесі розспівування, особливо під час руху вгору, не потрібно використовувати вправи з гранично високими нотами для співака, щоби не перенапружувати голосові зв’язки.

6. Співайте в повний голос

Коли розспівуєтеся, то співайте в повний голос, але уникайте форсованого звуку, твердої атаки звуку — різкого акцентованого початку ноти, а також переходу на крик. Не співайте тихесенько та не в повний голос, оскільки в такому режимі ваші м’язи не розігріються.

 

Результат вдалого розспівування юним вокалістам можна буде продемонструвати вже незабаром — під час обласного конкурсу хорових колективів і вокальних ансамблів «Барвінковий спів-2017». Бажаємо успіху!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: