Музичне мистецтво, Поради        24 Квітня 2018        789      

7 правил вибору конкурсної програми для вокаліста

Правильно підібраний репертуар конкурсанта — це не лише важливий чинник для вираження його голосових можливостей, а й вагомий складник сценічного образу співака. Під час підготовки до пісенного конкурсу радимо звернути увагу на наступні важливі правила.

Світлина: unsplash.com

1. Добре знати пісню

Для виступу треба обирати пісенний матеріал, яким конкурсант добре володіє. Лише час дасть можливість юному виконавцю вжитися в художній образ, запам’ятати мелодію, закріпити основні акценти. Новий, неопрацьований репертуар під час конкурсного виступу лише додасть хвилювання.

2. Відчувати пісню

Обирайте твори, емоційно зрозумілі виконавцю. Вокалісти часто забувають про акторську передачу пісні. Під час співу треба проживати кожен рядок твору — лише тоді номер буде наповненим і глибоким.

3. Не бути як усі

Звертайте увагу на цікавий пісенний матеріал. Сьогодні є багато кавер-версій на відомі хіти. Оригінальна інтерпретація улюбленої пісні гарантовано запам’ятаєтеся гостям та учасникам заходу.

4. Знати свої переваги

Добре відчуйте специфіку вашого голосу, його унікальні особливості. Можливо, він дзвінкий чи м’який, гучний чи тихий, хрипуватий або має глибокий тембр. Розуміння саме ваших голосових особливостей допоможе глибше розкрити свої вокальні можливості і знайти себе.

5. Знайти свій стиль

Виконання пісень у різних стилях вимагає від співака відповідної подачі звуку. Для пісень у стилі bossa nova або акустичних лаунж-версій необхідний ніжний та м’який тембрально голос. Для композицій у стилі фанк або кантрі будуть доречними голоси з присмаком металевості. Блюз, соул або госпел — для низьких оксамитових голосів. Поп музика та R’n’B — для легких та рухливих голосів. Рок вимагає від виконавців хриплості в голосі або використання прийому розщеплення голосових зв’язок.

6. Пам’ятати про діапазон голосу

Занадто високі або низькі ноти, які не властиві вашому голосу, не прикрасять виконання, а лише зіпсують його. Обрана пісня повинна відповідати робочому діапазону голосу. Якщо все ж ви вирішили ризикнути — змініть тональність або мелодійні лінії в межах гармонії твору.

7. Пам’ятати про зміст

Слухач, насамперед, звертає увагу на текст пісні, тому хороша дикція та артикуляція є важливими складниками успішного виконання. Навряд чи хтось оцінить ваші старання, якщо втратиться близька подача звуку та більшість слів буде незрозумілою. Текст — це душа пісні, її зміст має бути ясним і чітким, якою б мовою ви не співали.

Скористайтеся нашими порадами під час підготовки учасників відбіркових турів обласного фестивалю дитячої творчості«Art-mix-2018». Бажаємо вам успіху!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: