Новини        04 Січня 2022        264      

Цікаві й легкі ворожіння на Новорічні святки

З давніх-давен Новорічні святки вважаються найкращим періодом для передбачень та ворожінь. Людей цікавить те, що у майбутньому чекає їх та їхніх близьких в новому році. Особливо ворожіннями цікавляться дівчата, що з нетерпінням чекають цих святочних урочистостей, щоб дізнатися про свою долю.
Коли ж потрібно ворожити та загадувати бажання?
Це можливо на Різдвяний святвечір (святочні ворожіння), в ніч на Старий Новий рік та на Водохреще.
Ворожіння на Водохреще (в ніч з18 на 19 січня) вважалися найточнішими, тому що Хрещення Господнє є одним із головних церковних свят.
В цей день Іоанн Хреститель у водах річки Йордан хрестив Ісуса Христа.
Тому у цей день 19 січня потрібно:

 • святою водою покропити своє житло, щоб очистити від нечистої сили та вранці випити три ковтки, промовляючи молитву, щоб очистити свою душу від гріхів;
 • скупатися в ополонці або облитися святою водою, тричі перехреститися зі словами: «В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа»;
 • вранці дівчині слід вмиватися талою водичкою тому, що водохресний сніг є найсильнішою зброєю проти нечесті;
 • намалювати крейдою хрестиків на дверях і віконницях, щоб захищати свій будинок від напасті;
 • водохресним ранком запустити в кімнату домашню кішку: якщо лівою лапкою ступить через поріг – будуть труднощі, проблеми з родиною, правою – будуть достаток і злагода.

Добрі прикмети на свято Хрещення

 • хрестини малюка в цей день пророчать щасливе та довге життя;
 • сватання або вінчання обіцяє міцний і вдалий шлюб.
  Буде рік вдалим, чи ні, визначається:
  1). Свяченою водою, наповненою в миску на ніч:
 • якщо з льоду утворилися невеликі горбки – в будинку буде панувати лад і добро;
 • вода застигла рівно – все буде рівно та гладко;
 • поверхня нерівна, хвиляста – рік буде багатий на різні події, як погані, так й хороші;
 • утворилася лунка – рік буде невдалим.
  2). Кашею, звареною на вечерю:
 • якщо горщик повний, а вміст його наваристий, розсипчастий – прийдешній рік принесе багатий урожай і щастя. На наступний ранок «щасливу» кашу обов’язково потрібно з’їсти;
 • якщо вміст в горщику пригорить або перевалить через край – в найближчому майбутньому нічого хорошого чекати не доведеться.

Цікаві й легкі ворожіння

Підготовка до ворожіння:

 • вибирають тихе приміщення в будинку, де не завадять інші члени сім’ї;
 • дівчата можуть запросити на обряд 1-2 близькі подруги, якщо побоюються дізнаватися майбутнє поодинці;
 • знімають всі предмети в формі кільця: сережки, намиста, браслети, кільця, ремені;
 • бажано одягатися в просторий одяг, без застібок, блискавок, гудзиків (підійде сорочка з натуральної тканини);
 • волосся розплітають, прибирають шпильки, невидимки;
 • знімають натільні хрестики;
 • в приміщенні не повинно бути ікон, речей православної християнської символіки;
 • для ритуалів використовують церковні свічки;
 • предмети для ворожінь готують заздалегідь: гребені, гребінці, свічки, голка з ниткою, віск, судини з водою, сірники.

Ворожіння на папірцях

Наріжте 12 невеликих папірців, на кожному напишіть бажання. Скрутіть записки, перемішайте й покладіть під подушку перед сном. Вранці, на дотик, дістаньте три записки. Ці бажання і збудуться в році, що наступив.

Ворожіння на сон

Покладіть під подушку гребінець, кажучи: «Суджений, ряджений, причеши мені голову». Суджений уві сні приходить і чухає голову.
Візьміть трохи солі, змішайте з водою, випийте. Лягаючи спати, скажіть: «Хто мій суджений, хто мій ряджений, той пити мені дасть». Суджений уві сні подає пити.

Ворожіння з чобітком (декілька осіб)

Дівчата знімають з лівої ноги чобітки й кидають їх за ворота. Якщо носок повернеться до воріт, звідки кинули чобіток, то дівчина буде одна ще рік і не вийде заміж, якщо в інший бік – буде посватана.

Ворожіння на чашках (6 осіб)

І варіант

Візьміть кілька непрозорих чашок. Розкладіть в них хліб, сіль, цибулю, цукор, каблучку, гроші, в одну налийте воду. Людей, що будуть ворожити, має бути стільки, скільки чашок. Кожен з присутніх по черзі вибирає чашку з закритими очима (цибуля – до сліз, хліб – до достатку, каблучка – до весілля, вода – вас очікує стійке положення, сіль – до неприємностей, цукор – до веселощів, гроші – до багатства).

ІІ варіант

Приготуйте монету, кільце, маленький шматочок хліба, сірник, сіль і цукор. Візьміть шість чарок, в кожну з яких налийте водички приблизно наполовину. Після цього покладіть в них по предмету для ворожіння. Кладіть, примовляючи:

«Цукор – до солодкого життя; сіль – до сліз гірких; хліб – до ситого життя; монетка – до достатку в домі; перстень – до швидкого весілля; сірник – до поповнення в родині». Потім закрийте очі або зав’яжіть і обережно перемішайте чарки. Коли зовсім заплутаєтеся, виберіть одну з них і подивіться, що вам дісталося – то й станеться в майбутньому році.

Ворожіння на дрібних предметах

На тацю розкладіть різні дрібні речі – сережки, ґудзик, запонку, монетку. Накрийте тацю рушником, покрутіть, струсіть кілька разів, знімайте рушник і хапайте будь-який предмет, не дивлячись. Той, кому дістанеться монетка, розбагатіє, ключ – до нового житла, сережки – до знайомств, каблучка – до весілля. Ворожіння можна урізноманітнити, придумавши нові предмети та їх значення.

Ворожіння на каблучках

Кожна дівчина приносить з собою декілька різних каблучок: мідна, срібна, золота та з камінчиком. Велику посудину наповнюють зерном, у якому й «топлять» каблучки. Дівчата, по черзі, беруть по жмені зерна. Якщо попадеться мідне кільце, то чоловік буде з бідної сім’ї, золоте – принесе багатство та популярність, срібне – то майбутній чоловік забезпечить середній достаток. А камінчик – чоловік буде дуже відомим. Якщо каблучки у зерні не виявиться, то не чекайте на зміни в цьому році.

Ворожіння на ім’я майбутнього чоловіка

 1. Щоб дізнатися ім’я майбутнього чоловіка, дівчина має вийти на вулицю й запитати першого зустрічного чоловіка, як його звати. Вважається, що саме таким і буде ім’я її судженого.
 2. Дізнатися ім’я майбутнього чоловіка за допомогою сковорідки.
  Її слід непомітно покласти під подушку вашій мамі. І, лягаючи спати, прошепотіти «Суджений мій, ряджений, приходь до своєї тещі млинці їсти». А вранці поцікавтеся у мами, хто приснився їй в цю ніч і чи не жорстко їй було спати?
 3. Для того, щоб дізнатися ім’я судженого, можна написати імена на папірцях, покласти їх у мішечок або капелюх, струшуємо і навмання витягуємо записку з ім’ям майбутнього чоловіка. Таким же способом можна дізнатися його вік і хто він за знаком зодіаку.

Ворожіння на виконання мрії

На дзеркалі напишіть пальцем свою мрію і покладіть аксесуар під ліжко, розкидавши навколо нього невеликі ялинові гілки. Якщо вранці напис зник – бажане стане дійсністю.

Розкидайте на столі квасолю (горох, сочевицю) і пошепки озвучте свою мрію. Після чого перерахуйте кількість бобів. Випало парне число – мрія  здійсниться, а не парне – не здійсниться.

Ворожіння на майбутнє по книгах

Потрібно загадати бажання і число від 1 до 30, потім навмання відкрити книгу і відрахувати задану кількість рядків знизу або зверху. Потім говорите зміст рядка відповідно до задуманого бажання.

Ворожіння на судженого

Ворожити на судженого можуть тільки незаміжні дівчата. Заміжні або розлучені можуть проводити обряди на бажання, добробут, кількість дітей; найбільш потаємні питання бажано ставити в поодинці.

 1. Необхідно вранці принести джерельної води. Якщо поблизу немає джерела, використайте талий сніг або розморожену водопровідну воду. З настанням вечора постеліть на стіл білу скатертину, зверху поставте скляночку, наповнену цією рідиною. Праворуч від скляночки поставте запалену свічку, а у воду киньте золоте кільце, примовляючи: «Свічка різдвяна, обручку чоловіка мого явіть, образ його покажіть». Потім необхідно вдивлятися в середину персня, поки там не з’явиться обличчя судженого. Як тільки ви його побачите, швиденько накрийте скляночку краєм скатертини. Свічки не тушіть, нехай вона догорить повністю, залиште все на своїх місцях до самого ранку.
 2. Дізнатися, яким буде чоловік, можна за допомогою карткових королів, поклавши їх вночі собі під подушку. Як прокинетеся – навмання витягніть одну карту: попався піковий король – чоловік буде немолодим і дуже ревнивим; червового короля дістали – заміж підете за молодого і досить забезпеченого; король треф на зображенні – будете пов’язані узами шлюбу з військовою людиною або бізнесменом; бубновий цар – до шлюбу по взаємній любові.
 3. Колоду карт потрібно як слід перемішати й зняти лівою рукою. Ставимо питання і відкриваємо карту, якщо карта виявилася червоною, то відповідь позитивна, якщо чорна – негативна. Якщо карта відкрилася чорна й велика, то попереду чекають великі неприємності, якщо чорна, але дрібна, то легке розчарування. Якщо карта червона і дрібна, то бажання збудеться, але трохи іншим способом.

Ворожіння про майбутню дитину

У цьому водохресному ворожінні застосовуються голка та нитки, що покликані визначити стать майбутньої дитинки. В голку просунути нитку довжиною 20-25 сантиметрів, потримати над розкритою долонею майбутньої мами. Якщо голка здійснює кругові рухи, значить буде дівчинка. Якщо розгойдується з боку в бік – хлопчик. Ось так.

Ворожіння на Водохреще на заміжжя

 1. Ворожіння на нитці. Для цього дівчата повинні взяти однакові по довжині нитки, підпалити їх і чия ниточка швидше згорить, та перша вийде заміж. Але якщо згоріло менше половини нитки, то дівчині ніколи не стати нареченою і дружиною цього року.
 2. Ворожіння на дзеркалах зі свічкою, щоб побачити свого судженого. Гадати потрібно обов’язково опівночі в затишній кімнаті або в нежитловому приміщенні. Дівчина повинна бути одна з розпущеним волоссям. Для ворожіння треба два дзеркала: одне велике й одне маленьке, а також дві свічки й хустку. Дзеркала ставлять одне навпроти одного, при цьому маленьке дзеркало повинно стояти ближче до дівчини. Між дзеркалами запалюють дві свічки і дівчина вимовляє слова: «Суджений, ряджений! Прийди до мене вечеряти!». Після слів потрібно дивитися у велике дзеркало через маленьке. Там можна побачити довгий коридор, потім тіні, предмети й своє майбутнє. Якщо побороти страх, можна розгледіти обличчя нареченого, але потім відразу потрібно накинути на маленьке дзеркало хустинку і голосно крикнути «Цур мене!». Якщо вчасно не зупинити ритуал, то нечистий вліпить ляпаса дівчині, слід від якого не пройде до самого весілля. Щоб не було так страшно, запросити подружок, але вони повинні бути з нею на достатній відстані.
 3. Ще одне ворожіння на дзеркалах можна провести так. Одне проти одного ставляться велике і маленьке дзеркало із запаленою свічкою. Дівчина повинна сісти так, щоб у великому дзеркалі вона змогла побачити 12 маленьких дзеркал, що відбиваються. Після виголошених слів: «Суджений, ряджений, покажись мені у дзеркалі!», у 12 дзеркалі повинно з’явитися обличчя судженого. Якщо дівчина змогла розгледіти свого майбутнього обранця, то потрібно голосно крикнути: «Цур цього місця!». Якщо у дзеркалі образ так і не з’явився, то про заміжжя в цьому році можна не мріяти.
 4. Для іншого ворожіння на дзеркалі потрібно яблуко. Його потрібно розрізати на 9 рівних частин і перед дзеркалом стоячи, з’їсти 8 з них, а останню кинути через ліве плече. За дев’ятим шматочком і має прийти суджений.
 5. Наступне ворожіння для дівчини. Потрібно опівночі вийти на перехрестя, взявши з собою дзеркало. Ставши на дорозі, потрібно окреслити навколо себе коло, потім дивитися в дзеркало і вимовити слова: «Суджений, ряджений, прийди до мене з доріженьки та по білому сніжечку». Якщо дівчині судилося вийти заміж, то в дзеркалі вона побачить, як по доріжці йде суджений, або почує веселий спів, або дзвін дзвіночків.

Ворожіння на достаток

Щоб дізнатися, яким буде матеріальне становище у поточному році, необхідно взяти невеликі купюри або монетку, але не найдрібнішого номіналу,  та три тарілки. Всі тарілки перевернути, а той, хто хоче  знати своє багатство у майбутньому, повинен вийти з кімнати.  Тим часом  подружка розміщує монету під однією з тарілок. Потім в кімнату повертається той, для кого ворожать, і навмання вибирає одну з тарілок. Потім слід вгадати, під якою тарілкою знаходиться це багатство. Якщо це вдасться з першої спроби – у вас не буде проблем фінансового характеру. З другої – не слід очікувати серйозних грошових витрат або втрат. А от якщо і з другого разу не вдасться визначити, то готуйтеся затягнути пасок тугіше.

Чого НЕ потрібно робити на  Водохреще:

 • пити алкоголь та лаятися (бо тоді свята вода втрачає свої цілющі властивості);
 • плакати, бо хто буде лити сльози в цей день — плакатиме аж до наступного свята;
 • прати, прибирати та шити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: