Новини        20 Вересня 2017        700      

Десятиріччя обласного проекту «Єдина родина»

20 вересня в Миколаївському обласному художньому музеї імені В. В. Верещагіна відкрилася виставка робіт сімейної художньої творчості «Єдина родина», присвячена 80-річному ювілею області. 20 кращих творчих сімей із різних куточків Миколаївщини презентували різнобарв’я жанрів декоративно-прикладного мистецтва. Чим вразила гостей заходу виставкова експозиція і які сюрпризи підготували організатори учасникам проекту — докладно і змістовно далі!

Творчий проект «Єдина родина» започаткований Миколаївським обласним центром народної творчості на базі обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» у 2007 році. Метою акції є відродження та розвиток творчих традицій у виробах родинного мистецтва, що збереглися у творчих сім’ях та відобразилися в мистецтві нашого Південного краю.

За 10-літню історію проекту до уваги глядачів свою творчість представили понад 100 талановитих родин з усієї Миколаївщини, а це — майже 1500 виробів із живопису, ткацтва й вишивки, витинанки, валяння та різьблення, писанкарства, розпису й ліплення. До ювілейної експозиції увійшли роботи кращої двадцятки. Неповторним декором привернули увагу глядачів панно баштанців — родини Бондарєвих, Сайковських із міста Миколаїв та Чаплигіних із Березанського району. Краса рослинного світу зачаровує в роботах березнегуватців — родини Блюм, Кришталь із міста Миколаїв та баштанців Ракітіних. Таємниці стародавніх візерунків приховали в собі вишиті рушники родини Семененко-Руських із міста Первомайськ та вироби миколаївців —родини Помян-Гончаруків. Традиції сімейної творчості зберегли роботи родини Савета-Златових з Арбузинського району, із Шевченківської об’єднаної територіальної громади — родини Заблоцьких та Рябошапко з Первомайського району. Світлі щирі почуття випромінюють картини родини Хізниченко з Братського району, миколаївців Пілющенко, Гаврилюк із Березанського району та Майстренко з Веселинівської об’єднаної територіальної громади. Внутрішнім сяйвом наповнені роботи вознесенців — родини Кондратюк, Нікітіних із Врадіївського району та Садовських із Братського. Традиційні українські гердани та сучасні вишиті бісерні картини стали подарунком для гостей виставки від родини Жученко з Новоодеського району.

Чарівна країна дитинства ожила в роботах наймолодших учасників виставки: Єфименко Ілони, Кадук Богдани, Савєльєвої Катерини, Валівко Аліни, Кисіль Ольги, Ракітіних Андрія й Анни, Хізниченко Олени та Анастасії, Чаплигіна Германа, Кушнір Анжели.

Словами привітання відкрила урочисту частину заходу куратор проекту, керівник обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя», методист Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури Валентина Кривцова, яка подякувала аматорам за вшанування традицій пращурів та розвиток національної спадщини. А директор Центру, заслужена артистка України, лауреат обласної премії імені Миколи Аркаса Наталія Баштова, вітаючи ювелярів, зазначила, що кожне нове відкриття виставки — це справжнє дивовижне родинне свято з приємними подарунками, відкриттям нових талантів, що є результатом копіткої професійної роботи фахівців Центру, спрямованої на розвиток і підтримку аматорського мистецтва області.

На захід завітав і перший заступник голови обласної ради Іван Кухта, який привітав учасників та гостей із відкриттям виставки та Днем області. Слова поздоровлення на адресу ювелярів пролунали й від заступника начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Лариси Поддубної, яка вручила всім родинам почесні грамоти. За традицією, за вагомий внесок у збереження й розвиток української народної творчості були визначені три кращі родини 2017 року. Ними стали родина Заблоцьких із Шевченківської об’єднаної територіальної громади, родина Савета-Златових з Арбузинського району та баштанці — родина Ракітіних. Переможці повезли додому грамоти управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації та подарунки від обласного центру народної творчості. А Наталія Баштова, директор Центру, порадувала наймолодших учасників виставки, для кожного з яких були підготовлені несподівані подарунки та запрошення від до участі в обласному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Аrt-mix–2018».

Неповторного колориту і святкового настрою учасникам та гостям заходу додавали творчі номери у виконанні народного чоловічого вокального ансамблю «Козацький передзвін» Снігурівського районного будинку культури, керівник — Петро Дмитрик. Прикрасою свята стали прекрасні квіткові композиції для кращих родин-учасниць від галереї квітів «Теріка». А для всіх бажаючих були презентовані майстер-класи від родин-учасниць.

Виставка відкрилася і два тижні радуватиме миколаївців та гостей міста прекрасним родинним колоритом!

Більше світлин на нашій сторінці у Facebook.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: