Новини, Театральне мистецтво        11 Жовтня 2021        575      

Підсумки обласного конкурсу «Театральні бувальщини»

Дев’ятого жовтня відбувся обласний конкурс «Театральні бувальщини», який проводився з метою розвитку та популяризації аматорського театрального мистецтва у громадах, відкриття нових колективів, формування художніх смаків на кращих зразках вітчизняної та зарубіжної культурної спадщини, збагачення репертуару високохудожніми творами класиків і сучасних авторів, покращення виконавської майстерності, обміну досвідом між творчими колективами-учасниками. Про перебіг конкурсу — далі в статті.

Організатор

Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації.

Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Про конкурс

Миколаївщина має гарний потенціал для розвитку талановитих аматорських театрів. Тож, саме конкурс «Театральні бувальщини» допомагає у збереженні та пропагуванні традицій аматорського театрального мистецтва. Проведення такого заходу сприяє методичній та практичній допомозі аматорським театральним колективам-початківцям і колективам, які не мають звання «народний/зразковий», а також підвищенню їхньої майстерності й обміну творчим досвідом.

В обласному конкурсі «Театральні бувальщини» взяли участь 20 аматорських театральних колективів Миколаївської області: драматичних, літературних, поетичних, театрів народної естради, мініатюр, художнього слова незалежно від відомчого підпорядкування. Завдяки проведенню такого заходу учасники мали змогу продемонструвати конкурсну програму відповідно до своєї творчої діяльності, представити свій потенціал і майстерність.

Перебіг конкурсу

Конкурсна програма проводилася у двох номінаціях: «Дорослий аматорський театральний колектив» та «Дитячий аматорський театральний колектив».

Учасники представили уривки з вистав, мініатюри, інтермедії, замальовки, сценки, які дивували творчим підходом, оригінальним трактуванням та вмінням передавати глибину почуттів.

Особливу увагу членів журі привернув до себе театр мініатюр «Експромт» Баштанського МБК Баштанської громади, який гучно та неординарно представив свою творчість, а саме: авторську драматургію, в якій висвітлена цікава тематика сьогодення та емоційна гра акторського складу.

Вразив своїми незвичайними костюмами та декораціями театр «Коромисло» Тамаринського БК Снігурівської громади.

Не міг не порадувати той факт, що на Миколаївщині відновлюється такий вид театрального мистецтва як ляльковий театр, який вдало представлений дитячим театральним колективом «Лаванда» Лупарівського СК Галицинівської громади ляльковою виставою «Кулька-вередулька».

Сучасні проблеми медицини та суспільства у жартівливій формі відтворив  аматорський театр «Шалені дівчата» Воскресенського БК Воскресенської громади.

Цікава авторська драматургія представлена гумористичним дуетом «Сусідоньки» Возсіятського БК Єланецької громади.

Творчий дует аматорського театру «Маска» Веселобалківського СБК Казанківської громади вразив глядачів та журі своєю емоційною грою та яскравими взаємовідносинами.

Аматорський театр «Браво» КЗ «Центр культури і дозвілля» Новобузької громади вирізнявся серед інших колективів сучасною інтерпретацією класичного твору, яскравою грою та вдало підібраним музичним матеріалом.

Дитячий аматорський театр «Маска» Миколаївського СБК Шевченківської громади виокремився сценічною культурою, цікавою тематикою літературно-музичної композиції, де приділено велику увагу традиційній страві українського народу, яку представили та пропагували в жартівливій формі.

Сукупність цих факторів під час перегляду конкурсної програми й допомогла компетентному і неупередженому журі визначити переможців конкурсу.

Переможці

Учасники конкурсу стали володарями дипломів управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи й отримали пам’ятні подарунки від Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Гран-прі

Володарями гран – прі у номінації «Дитячі аматорські театральні колективи» стали:

Аматорський театр «Браво» КЗ «Центр культури і дозвілля» Новобузької громади.

Володарями гран – прі у номінації «Дорослі аматорські театральні колективи» стали:

Театр малих форм «Експромт» Баштанського МБК Баштанської громади.

Дотримання карантинних вимог

Захід проведений з дотриманням усіх карантинних вимог.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: