Uncategorized, Новини, Творче об'єднання «Прибужжя»        01 Листопада 2021        321      

Дива соломоплетіння в «Етносвітлиці»

Жовтень для всіх майстрів запам’ятався яскравими заходами на базі арт-локації «Етносвітлиця». Один з них – це відкриття унікальної персональної виставки майстрині НТО «Прибужжя» Тетяни Кравець, а також захоплююча творча зустріч з авторкою виставки та навчальний майстерклас – практикум з соломоплетіння з метою підвищення кваліфікації майстрів народного мистецтва.

Мистецтво соломоплетіння та виробів з соломки є традиційним видом мистецтва, притаманним саме нашому південному регіону. Адже наші пращури широко застосовували солому в народному побуті та господарстві. Але солома була не тільки матеріальною цінністю. Стебла хлібних рослин люди наділяли духовним змістом і вірили, що в них втілена сила родючості та дух божества хліба. Ще й до сьогодні збереглися в Україні три традиційних святкових солом’яних символи – обереги: різдвяний павук, дідух та обжинковий сніп.

Але на сьогодні, на жаль, якість природного матеріалу для створення виробів народного мистецтва не зовсім відповідає вимогам майстрів. Тому метою нашого Центру стало збереження культурної спадщини нашого краю, відродження традиційних видів мистецтва і розвиток народних промислів.

На творчій зустрічі гості отримали безліч корисної інформації щодо заготовки природного матеріалу, його обробки та методів правильного зберігання. Присутні змогли наочно побачити різновиди соломи, дізнатися про їх особливі властивості, застосування окремих сортів для створення виробів з соломоплетіння або аплікацій.

Також під час зустрічі Тетяна Кравець запропонувала усім присутнім взяти участь у майстеркласі – практикумі з виготовлення традиційної іграшки-оберегу «Янгол-охоронець». За основу майстриня взяла свої виставкові вироби. Процес видався захоплюючим та пізнавальним. Учасники освоїли не тільки метод створення іграшки, а й дізналися про її оберегові функції та символічні значення.

Наприкінці заняття Світлиця наповнилась дивовижними Янголами, кожен з яких ніс свою певну інформацію: молився за здоров’я родини, оберігав від лиха або ж охороняв дітей під час сну. Адже дива народжуються тут!

У зв’язку з карантинними вимогами до участі у заході допускаються учасники, які мають сертифікати про вакцинацію або діючі ПЛР-тести. Кожен обов’язково повинен мати медичну маску.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: