Новини        18 Жовтня 2016        433      

Обласний семінар-практикум аматорських театральних колективів

18 жовтня у приміщенні Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олексія Гмирьова було незвичайно гамірно: практично з усіх районів області на дводенний семінар-практикум з’їхались керівники аматорських театральних колективів сільських клубних закладів. Захід, ініційований Обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи, став вже традиційним і корисним, адже містить багато практичних рекомендацій.

На початку семінару всіх присутніх привітала директор МОЦНТ та КОР Наталя Баштова, яка наголосила на важливості роботи, яку в нинішніх умовах проводять працівники клубних закладів районів та сіл області.

До практичної частини заходу учасників запросила старший викладач кафедри ВТЗ коледжу культури та мистецтв Людмила Жарікова, яка звернула увагу на типові помилки, що виникають під час виступів колективів під час загальнообласних та всеукраїнських заходів з театрального мистецтва. Людмила Олександрівна зазначила, що вибір якісного репертуару — це головна умова успіху будь-якого колективу. Обраний матеріал має нести виховний та життєстверджуючий характер, адже роль мистецтва — прикрашати цей світ.

Ще однією умовою успішного виступу є правильне дихання актора. На цьому зупинилась наступний доповідач — Тетяна Скубченко, провідний методист з театрального мистецтва МОЦНТ та КОР. Присутнім були запропоновані вправи дихальної гімнастики за системою Михайла Чехова. Втілити набуті знання Тетяна Миколаївна запропонувала в рамках практичного заняття «Основи мізансценування» на прикладі уривка з вистави Степана Васильченка «На перші гулі». Учасники семінару були поділені на групи і представили свої варіації постановки з наступним жвавим обговоренням недоліків та вдалих творчих рішень.

Цікавим подарунком для присутніх став майстер-клас з режисури від Миколаївського обласного театру ляльок. На прикладі постановки «Чіполіно» — роботи режисера Костянтина Гройсмана, можна було пересвідчитись у важливості поєднання трьох складових успішної вистави:  вдалої режисури, яскравої акторської гри та емоційної насиченості образу. Фіналом першого дня семінару стала екскурсія до творчої майстерні театру ляльок, в якій на очах присутніх народжувались герої нових театральних постановок.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: