Творче об'єднання «Прибужжя»        30 Липня 2021        612      

«Етносвітлиця»: опановуємо дива «Петриківки»

З кожним роком майстри нашої області все більше захоплюються художнім розписом, прагнуть ознайомитися з його видами й оволодіти техніками. Особливо популярним є петриківський розпис або «петриківка» – справжній шедевр народного малярства. Не дивно, що саме петриківський розпис став першим представником нематеріальної культурної спадщини від України, який внесли до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО.  

На прохання майстрів Миколаївщини був організований навчально-практичний майстер-клас з основ петриківського розпису від провідної майстрині НТО «Прибужжя» Лесі Сайковської. На нього завітали творчі особистості з Баштанської, Березанської, Галицинівської, Новоодеської громад та м. Миколаєва. Усіх їх об’єднало бажання навчитися традиціям петриківського розпису, отримати важливі поради щодо володіння основними типами мазків, опанувати тонкощі роботи з кольоровою палітрою, дізнатися про таємниці створення композиції та правильно підібрати необхідні інструменти для творчого процесу.

Робота над створенням «мальовок» була не легкою, але не менш захоплюючою. Для того, щоб створити власний  візерунок у техніці «петриківка», потрібно було освоїти традиційні мазки: «зернятко», «горішок», «гребінець» й найскладніший «перехідний мазок». Далі все залежало від фантазії учасників майстер-класу. Біле тло паперу майстри прикрашали барвистими рослинними візерунками небувалих форм з головним елементом у центрі – дивовижною  пишною квіткою.

День навчання видався доволі насиченим і  плідним. «Дива народжуються тут!» Які саме? Завітайте до нашої «Етносвітлиці» й дізнаєтесь про це особисто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: