Нематеріальна культурна спадщина        29 Травня 2019        992      

Підсумки обласного семінару з питань НКС Миколаївщини

29 травня в Миколаївському краєзнавчому музеї проведено обласний семінар, присвячений питанням збереження та популяризації НКС Миколаївщини.

Задала тон семінару директор МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова. Подякувавши всім, хто долучився до обласного огляду «Етно-традиції Миколаївщини», запропонувала в майбутньому організувати обласний етно-фестиваль «Традиції Миколаївщини» серед ОТГ, районів і міст нашої області. Також Наталія Баштова представила методичну збірку «Весільні традиції Миколаївщини». Зазначивши, що цього разу надали матеріал лише 10 районів, Наталія Баштова наголосила, що необхідно об’єднуватися й активніше працювати саме в цьому напрямі, адже ми маємо не лише пам’ятати й берегти наші надбання, а й залишити щось наступним поколінням.

Безпосередньо семінарські заняття розпочали провідні методисти МОЦНТ та КОР Світлана Бабуріна та Ганна Божкова. Вони розповіли про стан дослідження НКС Миколаївщини сьогодні, а також зазначили основні напрями методичної роботи відділу НКС.

Ліана Лістунова, викладач-методист вищої категорії кафедри декоративно-прикладного мистецтва МККіМ, заступник голови Миколаївського осередку Національної спілки народних майстрів України, повідала про дослідження та відродження традицій народного мистецтва в нашій області.

Не залишилися осторонь члени ГО «Об’єднання краєзнавців Миколаївського району “Світовид”» — організації, серед головних завдань якої дослідження та популяризація історії та народної культури рідного краю. Зокрема, Наталія Підорич, учитель історії Михайлівської ЗОШ, розповіла про унікальні традиції весільної обрядовості в селі Михайлівка Миколаївського району. Анна Павлова, завідувач Степівською бібліотекою, на прикладі села Степове ознайомила семінаристів з історією та традиціями свята Івана Купала. Галина Захарова, завідувач Ковалівською бібліотекою, зробила екскурс в історію толоки як однієї з найцікавіших форм колективного будівництва.

Долучилися до заходу Ольга Запорожець, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель історії та правознавства Кривобалківського ЗЗСО І–ІІІ ст., і Юлія Новак, учениця 8 класу та член гуртка юних музеєзнавців «Джерельце» при Миколаївському районному БТУ. Вони представили доповідь на тему: «Архітектурні традиції народного житла Півдня України: спроба аналізу хатньо-господарського будівництва під час польових краєзнавчих досліджень у селі Подимове Миколаївського району Миколаївської області».

Також семінаристи дізналися про традиції поховального обряду. Про це на прикладі села Кринички Миколаївського району Миколаївської області розповів Віктор Дробний — голова правління ГО «Об’єднання краєзнавців Миколаївського району “Світовид”». А Людмила Хрящевська, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології МНУ імені Василя Сухомлинського присвятила свій виступ аналізу основних аспектів культурного симбіозу, характерного для полікультурного середовища Півдня України. Крім того, розповіла про повір’я та прикмети сучасного населення Миколаївщини.

Директор Вітовського РОМЦ Наталія Фенік провела для усіх охочих майстер-клас із килимової вишивки.

Завершила захід Світлана Романенко, завідувач відділом пересувних та стаціонарних виставок Миколаївського обласного краєзнавчого музею. Вона розповіла присутнім про Євгенію Бондаренко, яка відкрила світу красу таврійського розпису. Окрім цього, звернула увагу на історію розпису та його символіку, а також повідала про майстрів, які сьогодні продовжують ці традиції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: