Нематеріальна культурна спадщина        02 Січня 2019        1043      

Підсумки 2018: нематеріальна культурна спадщина

У 2018 році методисти ОЦНТ та КОР продовжили планову роботу з охорони нематеріальної культурної спадщини Миколаївщини та складання обласного Переліку елементів НКС. Про нові елементи, методичні заходи, веб-проект «Освіта НКС», лідерів та активістів цього року — далі у статті.

Нові елементи, методичні заходи та веб-проект

Протягом року до Переліку внесено два елементи: обряди болгарської культури жителів мікрорайону Тернівка «Сурва» та «Мартениця», а також підготовлено документацію для просування наступних елементів: «Маланкування в селі Курячі Лози Кривоозерського району» та «Традиційний матвіївський зелений борщ з бичками міста Миколаєва».

МОЦНТ та КОР здійснює постійний організаційно-методичний супровід роботи на місцях комісій зі збору, обробки та складання орієнтовних переліків елементів нематеріальної культурної спадщини для внесення їх до відповідних списків національного, обласного та місцевого рівнів.

Протягом року методистами ОЦНТ та КОР проведено два методичні заходи з організації роботи з документування, збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини для членів комісій та ініціативних груп із формування місцевих переліків НКС: творчу лабораторію (березень) та семінар-тренінг (грудень). На семінарі Ганна Божкова та Світлана Бабуріна презентували методичні збірки «Нематеріальна культурна спадщина: збереження, популяризація та підвищення ролі в суспільстві» та «Весільні традиції Миколаївщини».

У листопаді та грудні опубліковано веб-проект «Освіта НКС», перші випуски якого присвячені темі «Формальна і неформальна освіта — один з ефективних заходів зі збереження та популяризації елементів НКС».

Лідери та активісти 2018

Хочемо відзначити працівників клубних закладів області за активність у виявленні та описі елементів нематеріальної культурної спадщини на місцях:

  • Надія Доценко та Тетяна Трофименко — директор та художній керівник Матвіївського будинку культури;
  • Наталія Фенік — директор районного організаційно-методичного центру Вітовського району;
  • Ганна Лагунова — директор Очаківського міського центру культури і дозвілля;
  • Лідія Ратушняк — методист будинку культури Веселинівської селищної ради;
  • Олена Буберенко — завідуюча сектором культури Братської райдержадміністрації;
  • Людмила Березка — директор народного музею села Мала Мечетня Кривоозерського району;
  • Наталія Маслова — директор Казанківського районного народного історичного музею.

Беззаперечними лідерами 2018 року, нагородженими грамотами ОЦНТ та КОР за активну роботу та значні досягнення в галузі збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини Миколаївщини, стали:

  • Віталій Довгомеля — директор Березнегуватського районного будинку культури;
  • Тамара Швецова — директор Казанківського районного будинку культури;
  • Людмила Зелененька — завідуюча сектором культури Кривоозерської райдержадміністрації.

Етно-традиція

У березні 2019 року стартує новий проект з НКС — обласний огляд «Етно-традиція», на якому кожен район чи ОТГ презентує свій елемент нематеріальної культурної спадщини як в театралізованій формі, так і представивши портфоліо елемента в паперовому вигляді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: