Новини        29 Листопада 2017        906      

Підсумки обласного семінару з українського народного танцю

27 та 28 листопада відбувся семінар з українського народного танцю, участь у якому взяли біля 60 керівників аматорських хореографічних колективів районів, міст і об’єднаних територіальних громад Миколаївщини. Про особливості семінарських занять, а також головні настанови провідних майстрів хореографічного жанру як Миколаївщини, так і України — докладно далі.

Перший день

На початку семінарських занять усіх присутніх привітала директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова, яка підкреслила важливість осучаснення форм і методів роботи з аматорськими хореографічними колективами, особливо, якщо мова заходить про народний танець. До речі, Центр щороку восени запрошує на семінарські заняття керівників аматорських колективів області з метою відстеження рівня розвитку хореографічного жанру Миколаївщини, а також удосконалення та розширення знань хореографів-практиків з українського народного танцю різних регіонів України.

Цього року заняття відбувалися протягом двох днів. 27 листопада семінаристам була запропонована прекрасна можливість отримати безліч корисних практичних порад від керівника ансамблю пісні й танцю «Родослав» Житомирської обласної філармонії, народного артиста України Рафаїла Малиновського. В оновленій танцювальній залі Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний» відомий хореограф України вводив семінаристів у філософію дивного поліського танцю. Метр зазначив, що Південь і українське Полісся дуже схожі за своєю багатонаціональною специфікою, знати і зберігати, а головне — не загубити яку дуже важливо на шляху сучасного розвитку нашої держави.

Рафаїл Малиновський у формі майстер-класу опрацював із семінаристами основні положення рук, корпусу та рухів, що притаманні різним регіонам Полісся. Завершенням першого семінарського дня стала постановка жартівливого жіночого народного танцю «Печене порося».

Другий день

28 листопада, протягом другого дня семінару, учасників запросили до Миколаївської філії Київського національного університету культури й мистецтв, де були підведені підсумки обласного конкурсу хореографічного мистецтва «Перлина Прибужжя». Провідний методист із хореографічного жанру Миколаївського обласного центру народної творчості Анатолій Кривошей, а також члени журі на чолі з заслуженим працівником культури України, доцентом кафедри хореографії МФ КНУКіМ Михайлом Мерляновим на основі відеозаписів конкурсних виступів зробили аналіз заявлених робіт.

Керівникам аматорських хореографічних колективів були надані рекомендації щодо:

  • відповідності назв і музичного супроводу хореографічної постановки;
  • драматургічної побудови композиції;
  • відповідності лексичного матеріалу до музичного твору;
  • різноманітності хореографічного малюнку в постановці танцю;
  • розкритті хореографічного образу в сюжетному танці;
  • вимог до хореографічної постановки малих форм.

Наскільки результативними були семінарські заняття, дізнаємося під час виступів колективів у обласному святі «Танці народів світу» до Міжнародного дня танцю й регіональному конкурсі сюжетного танцю та малих форм «Dance-Day», які відбудуться у 2018 році. Бажаємо успіху!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: