Новини        14 Лютого 2018        881      

Творча лабораторія з побутових танців у Баштанці

13 лютого у Баштанському районному будинку культури відбулася творча лабораторія з побутових танців, участь у якій узяли аматори з різних колективів закладу. Яким питанням методист з хореографічного жанру МОЦНТ та КОР Любов Древіна приділила під час зустрічі більше уваги і які види танців опрацьовувалися — далі у нашій статті.

Метою зустрічей у формі творчих лабораторій з побутових танців, у яких задіяно переважно вокально-хорові та хореографічні аматорські колективи області, є відродження та збереження традиційного народного танцю, а також урізноманітнення форм виступів хорових колективів.

У 2018 році лабораторні заняття, організовані МОЦНТ та КОР, вперше було проведено на базі народного хорового колективу Баштанського РБК, керівник Рита Попель, а також зразкового ансамблю танцю «Славія», керівник Валентина Чоботар. До заходу також були залучені керівники та учасники аматорських колективів Баштанського району різних вікових категорій.

Під час лабораторії у теоретичній та практичній формі були опрацьовані наступні питання:

  • історія походження етно-танцю «Карапет»;
  • базові рухи танцю;
  • опрацювання малюнка танцю;
  • поєднання вокалу з танцем.

Варто зазначити, що баштанці із задоволенням долучилися до процесу з вивчення народного танцю, який більше століття захоплює серця любителів танцювального мистецтва різних народів. Наскільки учасникам зустрічі це вдалося, дізнаємося вже під час обласного свята фольклорних колективів та ансамблів троїстих музик «Фольк-толока», присвяченого 80-річчю Миколаївського обласного центру народної творчості. Восени у центрі обласного міста у єдиному танцювальному русі поєднаються представники аматорських колективів з усієї Миколаївщини.

Наступні заняття творчої лабораторії з вивчення побутових танців відбудуться з учасниками народного хору «Горицвіт» Новоодеського районного будинку культури.

До зустрічі!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: