Новини, Творче об'єднання «Прибужжя»        02 Березня 2021        953      

В «Етносвітлиці» Любов Паранюк презентувала персональну виставку

На Миколаївщині зростає популярність художнього розпису серед майстрів. Цей вид мистецтва трансформується і набуває характерних саме нашому причорноморському краю ознак. У цьому ще раз переконала виставка миколаївської майстрині Любові Паранюк.

Про виставку

2 березня у затишних стінах «Етносвітлиці» майстриня ТО «Прибужжя» з Куцурубської громади, учасниця п’ятого виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини» Любов Паранюк презентувала свою персональну виставку. Майстриня представила понад 60 робіт від декоративних панно до малої пластики. Це вироби з соломоплетіння, таврійського і петриківського розпису, батику й кераміки.

Вітаючи усіх присутніх, директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова під оплески поціновувачів народного мистецтва вручила почесну грамоту і квіти Любові Паранюк.

Варто зазначити на те, що саме МОЦНТ та КОР під керівництвом Наталії Баштової видав збірку «Таврійський розпис», яка увібрала в себе унікальну інформацію з історії розвитку, особливості техніки і стилю декоративного розпису, народженого на теренах нашого причорноморського краю. Цей вид розпису, на думку фахівців, може стати візитівкою Миколаївської області.

За збереження і популяризацію яскравого та самобутнього елементу культурної спадщини «Таврійський розпис Миколаївщини» творча група МОЦНТ та КОР, до якої увійшла і Любов Паранюк, отримала обласну культурологічну премію імені Миколи Аркаса.

Також до привітань долучився колектив Куцурубської громади, який приїхав підтримати авторку і привітати її з першою персональною виставкою.

Піднесений настрій та невимушену творчу атмосферу цього дня підсилив в Етносвітлиці музичний виступ дуету бандуристок у складі Юлії Сіднєвої та Регіни Захарової (керівник Марина Добровольська — старший викладач вищої категорії відділу народних інструментів Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв).

Юлія Сіднєва та Регіна Захарова

Про майстриню

У роботах Любові Паранюк домінує образ Оранти, родинного Дерева, образ матері-Берегині. Відчувається, що захоплення творчістю та щира любов до рідного краю бере початок саме з родини.

Любов Паранюк

Згадуючи, що їй був усього рік, як її родина переїхала з Івано-Франківщини до села Куцуруб Очаківського району на Миколаївщині, майстриня з усмішкою додає, що плести гачком і вишивати вона навчилася раніше, ніж читати-писати.

Захоплення творчістю з часом набуло вельми серйозного змісту для Любові Паранюк. Після закінчення художньої школи з відзнакою, Любов Мирославівна здобула професію виконувача художньо-оформлювальних робіт, закінчила курси Школи народної майстерності при Спілці майстрів України, а згодом, працюючи викладачем Куцурубського філіалу Очаківської дитячої школи імені Р. Судковського, вирішила опанувати ще одну творчу спеціальність у Миколаївській філії Київського національного університету культури і мистецтв. По закінченню вишу продовжила навчати дітей декоративному розпису та образотворчому мистецтву.

Вона разом зі своїми вихованцями постійно бере участь у різних фестивалях і конкурсах, посідаючи призові місця. Наприклад, в обласному фестивалі дитячої творчості «Art-mix» вихованці майстрині вибороли перше місце.

«Таланти мають всі, крім лінивих!»

Цей вислів є життєвим кредо Любові Паранюк, чиї роботи вирізняються високим рівнем майстерності.

«Я відчуваю, як мої роботи подобаються глядачам. На виставкових заходах я спілкуюсь з іншими майстрами, обмінююсь досвідом, іноді сама навчаюсь, іноді іншим підказую. З 2019 року вступила до творчого об’єднання «Прибужжя», тож маю тепер більше можливості представляти свої творчі роботи та досягнення. Основним видом мистецтва залишається для мене розпис. Але не петриківський, а таврійський розпис», — ділиться у розмові жінка.

До речі, на відкритті виставки вона продемонструвала присутнім майстер-клас саме з таврійського розпису.

Карантинні вимоги

Виставка Любові Паранюк триватиме в «Етносвітлиці» Миколаївського обласного центру народної творчості до 26 квітня 2021 року. Відвідування потрібно завчасно погоджувати з адміністрацією МОЦНТ та КОР.

Відвідування виставки проводиться індивідуально або групами до 5 осіб, з дотриманням встановленої дистанції. Кожен із собою мусить мати маску та санітайзер.

Карантинні умови диктують сфері культури свої правила, тому Миколаївський обласний центр народної творчості постійно шукає нові шляхи у своїй діяльності, аби кожна людина могла доторкнутися до безмежного світу краси та натхнення.

Телефон для довідок

+38 066 432-53-77, +38 0512 37-59-28 — Валентина Кривцова, заступник директора з культурно-масової роботи, керівник творчого об’єднання «Прибужжя».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: