Новини, Творче об'єднання «Прибужжя»        04 Лютого 2021        492      

В «Етносвітлиці» відкрили персональну виставку Олени Міщенко

Вкотре двері «Етносвітлиці» відчинилися для яскравих творчих особистостей та поціновувачів мистецтва. 4 лютого презентувала свою першу персональну виставку майстриня НТО «Прибужжя» Олена Міщенко. Саме з цієї «персоналки» МОЦНТ та КОР офіційно розпочинає реалізацію V виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини 2021–2022». Це не просто проєкт — його головною метою є збереження українських традицій, розвиток сучасної культури нашої області та підтримка аматорів.

До виставкової персональної експозиції Олена Міщенко підготувала понад 40 робіт із фелтингу. Кожна робота викликала у відвідувачів виставки щире захоплення й позитивні емоції, а додавав приємних хвилин музичний супровід народного вокального ансамблю «Хорошее настроение» під керівництвом Наталі Лисогор.

Від дитячих захоплень — до вершин майстерності

Цікавість до творчості Олена Міщенко проявляла з дитинства. Захоплювалась малюнком, паперовою пластикою, вишивкою та в’язанням. З роками потяг до прекрасного лише зміцнів і урізноманітнився. Філолог за освітою, Олена з 2010 року самостійно опанувала такий вид мистецтва як фелтинг або валяння з вовни.

Олена Міщенко

Відтоді майстриня виготовляє іграшки, жіночі прикраси та елементи одягу саме в цій техніці. Але перевагу у своїх роботах усе ж віддає пейзажам, квітковим композиціям, а створені нею зображення тварин і птахів пронизані теплом і добром до всього живого.

У 2018 році Олена Міщенко вступила до обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» МОЦНТ та КОР. Попри основну роботу в одному з інтернет-видань, разом з іншими майстрами вона бере активну участь у всеукраїнських фестивалях та культурно-мистецьких акціях, обласних виставкових проєктах, оглядах, святах народної творчості, майстер-класах, творчих зустрічах і семінарах. На сьогодні її творчий доробок налічує понад 500 робіт, кожна з яких унікальна й неповторна.

Усе велике складається з малого

Презентуючи свої роботи, майстриня поділилася своїм життєвим кредо: «Усе велике складається з малого». Творчий шлях Олени Міщенко є тому яскравим свідченням.

Отримавши цього ж дня почесну грамоту з рук директора МОЦНТ та КОР, заслуженої артистки України Наталії Баштової, яка є куратором виставкового проєкту, майстриня запевнила:

— На досягнутому зупинятися не збираюсь. Мої нагороди ще попереду. Зараз багато часу приділяю валянню тварин, максимально наближених до реальних. За зразок беру роботи корейських і японських майстрів.

Крім того, у день персональної виставки Олена Міщенко презентувала майстер-клас у техніці «вовняна акварель».

«Етносвітлиця» — світоч для творчих особистостей

Мистецький проєкт «Етносвітлиця» — це не просто виставковий зал, це новий осередок творчого життя області. Його робота спрямована на збереження національних традицій, відродження культурної спадщини й народних промислів нашого краю. До того ж проєкт покликаний підтримувати аматорів-початківців, а також популяризувати їхню багатогранну творчість. Саме на цьому зробила акцент директор МОЦНТ та КОР Наталія Баштова під час урочистого відкриття виставки.

Усі, хто забажає, зможуть відвідати персональну виставку Олени Міщенко до 24 лютого. Безкоштовно.

Карантинні вимоги

  • Відвідування потрібно завчасно погоджувати з адміністрацією МОЦНТ та КОР.
  • Відвідування виставки проводиться індивідуально або групами до 5 осіб, з дотриманням встановленої дистанції.
  • Кожен із собою мусить мати маску та санітайзер.

Карантинні умови диктують сфері культури свої правила, тому Миколаївський обласний центр народної творчості постійно шукає нові шляхи у своїй діяльності, аби кожна людина могла доторкнутися до безмежного світу краси та натхнення.

Телефон для довідок

+38 066 432-53-77, +38 0512 37-59-28 — Валентина Кривцова, заступник директора з культурно-масової роботи, керівник творчого об’єднання «Прибужжя»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: