Поради, Хореографічне мистецтво        23 Березня 2018        6201      

Відмінності сучасного та естрадного танцю: про що слід знати

Сучасний простір хореографічного мистецтва вирує розмаїттям стилів і напрямів. Ще зовсім недавно всі танці, що виконувалися в сучасних ритмах, мали назву естрадні. Сьогодні професіонали чітко відокремлюють сучасний та естрадний танець. У чому ж різниця між ними, як правильно обрати напрям, у якому виконується хореографічна композиція? Саме про це й піде мова у нашій статті.

Сучасний танець

Для початку розберемося в термінах. Сучасний танець — це один із видів хореографічного мистецтва. Його називали «танець-модерн», потім — «танець-постмодерн» і навіть «пост-постмодерн». І коли вже хореографи втомилися додавати «пост-», було вирішено, що він носитиме назву «contemporary dance». Насправді, хореографічне поняття «сontemporary dance» у перекладі з англійської і означає «сучасний танець». Він виник приблизно 100 років тому як протиставлення класичному балету. Основа танцю присвячена індивідуальному потенціалу людини як головної цінності життя. У contemporary dance рухи базуються на принципах, а не на чіткій підпорядкованості формі. Вони можуть змінюватися, виражаючи задум хореографа. Для сучасного танцю характерним є:

  • втілення ідей, тем, образів, взятих із сучасної дійсності;
  • базування на основних хореографічних системах і прийомах;
  • використання імпровізацій і пластичних навичок, актуальних для даного часу.

Естрадний танець

Естрадний танець уособлює цілий вид сценічного мистецтва. Це танцювально-ігрова мініатюра, у якій виконавець опановує ще й акторську майстерність. Бажано, щоб естрадний танець містив елемент несподіванки: або в постановочному рішенні, або в самому характері виконання. Ця «родзинка» балетмейстера полягає в миттєвому емоційному впливі на глядача. В основі естрадного танцю завжди закладена драматична дія, виражена у трьох композиційних складових: зав’язці, кульмінації та фіналі.

Танцювальний естрадний номер — це:

  • сучасність;
  • ідейність;
  • лаконічність засобів хореографічної виразності;
  • оригінальність задуму та його втілення;
  • віртуозність і натхненність виконання.

У процесі розвитку естрадний і сучасний танці поєдналися у цікаві форми. Наприклад, елементи естрадної акробатики і жанрової специфіки органічно увійшли до лексики класичного танцю.

Під час оформлення заявки на конкурс з хореографічного мистецтва часто виникає питання: до якої номінації віднести свій номер. Скористайтеся нашими порадами при підготовці до регіонального конкурсу сюжетного танцю та малих форм «Dance Day-2018». Успіх вам гарантований!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: