Музичне мистецтво, Поради        11 Березня 2019        1009      

Як ефективно підготуватися до обласного огляду «Материнська пісня»

Одним із найпопулярніших заходів, що проводить МОЦНТ та КОР, є обласний огляд вокально-хорових та фольклорних колективів «Материнська пісня». Основні поради, як ефективно підготуватися — далі у статті.

Материнська пісня — 2017

Як обрати номінацію

Учасники огляду виступають в таких номінаціях:

  • вокально-музична, вокально-хореографічна композиція з елементами театралізації;
  • інсценізовані та театралізовані пісні;
  • віночки пісень про матір, батьків (з елементами театралізації).

Щоб обрати потрібну номінацію, необхідно:

1) вибрати направлення програми, яка б складалася з пов’язаних з образом матері, батька, батьківської хати жанрових творів (героїко-патріотичні, козацькі, календарно-обрядові, соціально-побутові, колискові, жартівливі, сатиричні та пісні про кохання; легенди, балади, думи тощо);

2) проаналізувати виконавські можливості своїх учасників і зважити на їх вікову категорію;

3) обрати музичний супровід (живий акомпанемент чи фонограму);

4) підібрати сценічні костюми відповідно до вибраної тематики (повсякденні чи святкові, побутові, національні, стилізовані; віночки, стрічки — молодь; очіпки, хустки, намітки — дорослі учасники);

5) визначити головних героїв за віком (мати, батько, бабусі, дідусі, куми, свати, шинкарка, ворожка — дорослі учасники; діти, наречені, хлопець, дівчина — молодь);

6) залучити виконавців інших жанрів (хореографію, театр) до театралізації пісні;

7) застосовувати танцювальні рухи чи ігри відносно свого віку (хороводи, привітання з рушниками, брейк, хіп-хоп — молодь; сюжетні, жартівливі, діаложні — дорослі учасники);

8) передбачити можливість швидкого використання ненагромадженої декорації, бутафорії та реквізиту.

Вокально-музична композиція з елементами театралізації

Перш ніж створювати композицію, керівник має обрати тематику (наприклад, козацька, колискова, весільна тощо) і підібрати відповідну пісню, яка буде лейтмотивом усієї композиції.

Постановка передбачає обов’язкову наявність прологу (зав’язки), розвитку дії, що веде до кульмінації, і фіналу (розв’язки). Текст, хореографія і мелодія повинні створювати цілісний художній організм, де всі складові частини гармонійно поєднуються між собою.

Інсценізація чи театралізація пісні

Такий виступ передбачає лише одну пісню, яку необхідно інсценізувати за допомогою театральних прийомів, створити художній образ і відобразити відповідну тему пісні.

Театралізувати текст (подію) — означає інтерпретувати його сценічно, використовуючи сцену та акторів. Під час складання сценарного плану пісні режисер-постановник має підібрати всі необхідні технічні деталі, елементи сценічного оформлення, передбачити використання звукової та світлової апаратури, бутафорії та реквізиту, костюмів та гриму, декорацій тощо.

Віночки материнських пісень

Тематика «віночка» вільна, її вибирає керівник. «Віночок» передбачає музичні фрагменти 3-4 пісень, які поєднані однією тематичною сюжетною лінією: кожна наступна пісня за змістом доповнює попередню, а остання є завершенням «сюжету». У театралізації «віночка», як і в композиціях, повинен бути початок, розвиток дії і розв’язка.

Нагадуємо, що обласний огляд «Материнська пісня» відбудеться 6 квітня в Обласному будинку художньої творчості (вул. Фалєєвська, 7).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: