Новини, Творче об'єднання «Прибужжя»        14 Листопада 2019        767      

Ювілейна виставка «Нові імена Миколаївщини»

14 листопада з нагоди 10-річчя обласного проєкту урочисто відкрили заключну виставку четвертого циклу «Нові імена Миколаївщини».

Мета й організатори заходу

Організатори: Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, обласне народне творче об’єднання «Прибужжя».

Проєкт спрямований на збереження українських традицій і розвиток сучасної культури нашої області. Його основна мета — познайомити глядачів із майстрами й художниками Миколаївщини, їхньою творчістю та сміливими ідеями.

Історичний екскурс

Проєкт був заснований у 2009 році. За цей період свою творчість представили 40 майстрів і художників-аматорів із різних куточків Миколаївщини. Це понад 50 захопливих майстер-класів і творчих зустрічей, презентація майже 2500 виставкових експонатів сучасних і традиційних видів мистецтва: вишивки, живопису, графіки, ткацтва, фелтінгу, квілінгу, вітражного й декоративного розписів, мереживоплетіння, традиційної іграшки, моделювання, ошибани, різьблення, пірографії, аромографіки тощо.

У 2016 році виставковий проєкт «Нові імена Миколаївщини» був відзначений Миколаївською обласною премією імені Миколи Аркаса за заслуги в розвитку та збереженні української національної культури.

Яскрава творчість талановитих майстрів Миколаївщини відображена в буклетах і каталогах Миколаївського обласного центру народної творчості.

Виставкова експозиція та музичний супровід

У рамках четвертого циклу проєкту відкрили нові імена десяти аматорів нашої області. Майже 230 яскравих і різноманітних робіт цих творчих людей милували око та знову захоплювали увагу присутніх у Миколаївському художньому музеї імені Василя Верещагіна.

Крізь призму творчості митці передали красу української культури, велич народних традицій і свою любов до рідного краю. Кожна представлена робота, немов окреме оповідання із власною історією. У живописних полотнах художників Ігоря Карачевського (Очаківський район) й Олександра Бондаренка (Баштанська ОТГ) представлено різноманіття барв півдня України. Майстер Михайло Карабутов і майстрині Лариса Кришталь і Наталя Мазур (м. Миколаїв) гармонійно поєднали у своїй творчості традиції і сучасність.

Стародавні орнаменти Жанни Семененко-Руських (м. Первомайськ) і Лідії Асріянц (м. Миколаїв) увібрали в себе магію оберегів і символів. Особливу увагу привернули вишиті картини Олени Сапожник (Прибужанівська ОТГ) і Любові Садовської (Братський район), на яких відображено красу рослинного і тваринного світу. А дивовижні розписні панно майстрині Людмили Гацури (м. Миколаїв) привабили всіх динамікою та сюжетом.

Усі охочі доторкнулися до таємниць мистецтва, долучившись до майстер-класів з енкаустики, розпису одягу, створення гобеленової інсталяції та гравіювання на склі. Особливу атмосферу заходу створив студентський народний хор кафедри «Музичне мистецтво» МФ КНУКіМ (викладач Антон Ладний). Музичні вітання стали гарним доповненням різнобарвної виставкової експозиції.

Привітання гостей

Першою із завершенням четвертого виставкового циклу проєкту «Нові імена Миколаївщини» усіх учасників і гостей привітала кураторка проєкту, директорка МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України Наталія Баштова. Вона подякувала присутнім за небайдужість до культури та запросила всіх охочих до співпраці задля її відродження та розвитку. Окрім цього, представила новий каталог майстрів нашої області, який став гарним подарунком до ювілею «Нових імен Миколаївщини».

Слова підтримки та захоплення пролунали й від начальника Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, заслуженого працівника культури України Михайла Димитрова. Директор Миколаївського обласного художнього музею імені Василя Верещагіна, заслужений працівник культури України Сергій Росляков наголосив, що такі творчі проєкти є дуже важливими, адже підтримують і сприяють розвитку аматорського мистецтва.

Усі учасники четвертого циклу та найактивніші майстри-учасники перших трьох циклів проєкту отримали пам’ятні каталоги від МОЦНТ та КОР і грамоти від Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: