Поради        25 Січня 2021        731      

10 вправ для театралів: розминка перед репетицією

До вашої уваги вправи, що ідеальні для розминки перед початком репетицій.

Вправи з майстер-класу Дмитра Гусакова — головного режисера Хмельницького академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького, лауреата премії імені Богдана Хмельницького.

Запам’ятай жест

Усі стають півколом. Перший учасник називає своє ім’я, одночасно показуючи якійсь улюблений жест. Потім наступні за годинниковою стрілкою. Далі ускладнюємо завдання: кожен з учасників повинен назвати імена усіх присутніх у півколі, але не забуваючи показувати жест кожного.

Повтори рух

Усі учасники стоять у колі. Ведучий стоїть напівзігнутих ногах і двічі плескає себе по колінах. Усі учасники повторюють за ним. Обов’язково це робити всім одночасно. Ще раз плескає й робить якийсь жест, наприклад, закриваю долонею правої руки праве око, а всі інші повторюють. Потім ведучий просить кожного показати свій жест, і всі по черзі виконують цю дію. А всі інші одночасно плескають себе по колінах, ніби відбиваючи конкретний ритм у повільному темпі.

Починаємо з ведучого (керівника) і потім один за одним по колу (за годинниковою стрілкою). Ускладнюємо завдання: той хто розпочинає гру, плескає себе по колінах, показавши рух, далі рукою вказує на наступного учасника, а той далі на наступного і так далі. Ця вправа дуже добре розвиває увагу.

У, банана

Ведучий робить рухи, а всі інші за ним повторюють, але на кожен рух реагують різними фразами:

  • тримаємо банан, хизуючись: «У-у-у, банана»
  • рух — ніби їмо банан і промовляємо: «У-у-у, банана»
  • ковтаємо банан: «М-м-м , банана»
  • гладимо себе від шиї до животика: «Ш-ш-ш, банана»
  • задоволені гладимо свій живіт: «О-о-о, банана»
  • раптом, очі округлюємо, відчуваємо щось не те, живіт скрутило: «О-о-о, банана»
  • починаємо бігти на місці: «Оу-оу-оу, банана»
  • розуміємо, що все в порядку, що це тільки здалося: «Ой, банана»

І розпочинаємо спочатку. У цій вправі важливо все казати на видиху, протягуючи голосні.

Відгадай

Усі стають у шеренгу спиною до ведучого. Ведучий до когось конкретно звертається й одночасно промовляє: «Е-ей». Якщо хтось з учасників відчуває, що звернення ведучого саме до нього, то підіймає рук. Якщо ви невпевнені, що саме до вас звертаються, не підіймайте руки. Гра продовжується на кожного ведучого декілька разів, якщо не вгадав ніхто, а якщо вгадали, то той, хто відчув звернення вірно, саме він продовжує гру.

Скільки оплесків

Початкове положення теж саме. Учасники стоять шеренгою, попереду всіх один учасник, який буде відгадувати, скільки учасників плескало в долоні. За спиною учасника стоїть ведучий, який показує конкретним учасникам скільки разів плескати в долоні.

Наприклад, на одного учасника вказали рукою, показуючи три пальці. Цей учасник плескає тричі у долоні. І запитують у того, хто стоїть спиною до всіх учасників, що він чув. Потім показує рукою на першого, третього, шостого — показуємо 5 пальців. Ті плескають, запитання до учасника скільки людей плескало.

Групуймося

Усі учасники стоять у довільному стані, по команді: «Почали» всі ходять повільно в різному напрямку всією площею. Ведучий плескає у долоні один раз, показуючи рукою на всіх. Хто не встиг стати у групу виходить з гри. Якщо учаснику не вистачило місця, то він розводить руки в боки, ніби каже: «Ну, що я можу зробити?». Тоді ми бачимо, що людина уважна, показуючи, що під час даного завдання їй не вистачило місця.

Хто спритний

Учасники стоять шеренгою. Ведучий виконує роль учителя. Коли він повернувся спиною до учасників: ті повинні добігти до ведучого й доторкнутися до спини долонею, коли ведучий повертається обличчям, тоді всі учасники завмирають в тій позі, в якій їх зненацька застав ведучий.

Ведучий має право підходити до кожного, роблячи так, щоб учасник розсміявся чи поворухнувся. Хто поворухнувся або розсміявся — виходить із гри. Далі гра знову продовжується до того моменту, поки хтось зможе добігти й доторкнутися до ведучого. Хто переміг — той стає далі ведучим.

Папірець — тіло

Усі стають у шеренгу або в шаховому порядку. Дивимося уважно на папірець, що тримає керівник. Цей листок — ваше тіло те, що відбувається з папірцем, має відбуватися з вами. Наприклад, листок рухаю вправо-вліво, вперед-назад.

Відтвори фігури

Усі стають у коло, не домовляючись відтворюють фігури, що намальовані на листах у ведучого, наприклад: а) квадрат; б) коло; в) трикутник; г) прямокутник та інші.

Рахуймо до 10

Учасники стоять у вільному розміщенні по всій сцені й рахують до десяти. Вправа вважається виконаною, якщо учасники без великих пауз в однаковому темпі зможуть порахувати до десяти. Якщо два учасники одночасно назвали цифру, гра розпочинається знову, якщо виникла затяжна пауза, то гра розпочинається спочатку.

Для театралів також важливі вправи для вироблення м’язового контролера або спостерігача.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: