Поради, Хореографічне мистецтво        28 Лютого 2018        2086      

5 важливих кроків організації хореографічного колективу

Ви — молодий хореограф, який починає творчу діяльність. Якими ж мають бути відправні кроки організації хореографічного колективу. Сьогодні ми пропонуємо вам 5 базових складових, які приведуть до здійснення вашої мети.

Джерело: http://www.roomforkidideas.co

1. Приміщення для занять

Хореографічну залу обираємо простору, з урахування 5-6 м. кв. на кожну дитину. Також звернемо увагу на її освітлення, чистоту та можливості провітрювання. Підлога має бути дерев’яною, адже на іншому покритті — навіть на паркетному — займатися буде незручно, а іноді навіть небезпечно. У тренувальній залі середня температура повинна дорівнювати 15-16 градусам.

2. Обладнання

Дзеркала: за їхньою допомогою кожен учасник під час репетиції має можливість перевіряти правильність виконання вправ та дотримання вимог керівника колективу.

Тренувальні станки: два круглі поручні бажано з твердих порід дерева (дуб, ясен, граб) діаметром 6-8 см прикріпляються за допомогою металевих кронштейнів паралельно до стіни чи підлоги танцювальної зали. Відстань від підлоги до нижнього поручня повинна дорівнювати 65-75 см для дітей, і 95-105 см для дорослих. Зверніть увагу:  станок від стіни встановлюється на відстані 25 см, а проміжок між кронштейном — 2,5 м. Поручні виготовляються з урахуванням росту учасників.

3. Оформлення танцювальної зали

Портрети видатних майстрів світового хореографічного мистецтва, видатних балетмейстерів, педагогів-хореографів, композиторів, також використовуйте схеми з методичними рекомендаціями тощо.

4. Правила гігієни

Золоте правило хореографії — дотримання правил гігієни. Гігієнічні вимоги до організації процесу:

  • наявність душових поблизу танцювальної зали;
  • особисті засоби гігієни: рушник, гребінець тощо;
  • перед заняттями — регулярне провітрювання та вологе прибирання тренувальної зали;
  • під час занять і у перервах обов’язкове зволожування підлоги спеціальними лійками;
  • наявність у роздягальнях дзеркал, лав чи стільців, шафи або вішалки.

Джерело: http://www.roomforkidideas.co

5. Репетиційна форма

Вимоги до неї встановлюються керівником колективу на перших установчих зборах, враховуючи загальні стандарти: дівчатам рекомендується одягатися у майку, трусики і спідничку широкого покрою. Більш старшої вікової категорії — купальники та трико, поверх якого одягається спідничка в кльош або хітон. У хлопців можуть бути футболки, шортики або трико, а також шкіряний пояс чи репетиційний кушак. Одяг має бути зручним. Взуття обираємо на шкіряній підошві. Підбори у дівчат не повинні перевищувати 5 см.

 

Шановні колеги, дотримання наших рекомендацій допоможе вам здійснити вдалий старт творчого процесу. А якщо ви бажаєте ще більше урізноманітнити свої знання щодо роботи дитячого колективу, завітайте на наш семінар з дитячої хореографії. Бажаємо успіхів!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: