Музичне мистецтво, Поради        07 Січня 2019        3569      

5 осучаснених колядок та щедрівок, які повинен почути кожен

Українці мають гарну традицію на свята виконувати пісні. Під час зимових свят заведено співати: колядки — на Різдво та щедрівки — напередодні Нового року (за старим стилем 14 січня). На сучасному етапі розвитку музичного мистецтва колядки та щедрівки набувають зовсім іншого звучання. Деякі незвичні обробки українських календарно-обрядових пісень зимового циклу ми пропонуємо вашій увазі далі у статті.

1. «Небо і земля»

Український гурт «КораЛЛі» не бояться експериментів. До записаного ними альбому ввійшла дуже відома українська колядка в роковій обробці. До її звучання, окрім сучасної манери співу, музиканти додали звуки трембіти та флейти.

2. «По всьому світу стала новина»

Сучасну обробку цієї колядки зробили музиканти Львівської Духовної семінарії Святого духа. Духовий оркестр поєднав відому колядку з легендарною піснею гурту Queen.

3. «Щедрий вечір добрий вечір»

Український рок-гурт «Правиця», поєднавши музику наших предків із сучасною манерою виконання, надали всім відомій щедрівці незвичайного звучання, завдяки чому вона набула популярності серед молоді.

4. «Радуйтеся всі люди»

Український виконавець Іван Navi виконав свою улюблену з дитинства колядку в супроводі контрабасу. Колядка у виконанні цього молодого співака звучить сучасно та по-різдвяному.

5. «Дівка Марусечка»

Сучасний український гурт «ДахаБраха» створили незвичне аранжування на стародавню українську щедрівку.

Бажаємо успіхів у вашій творчості. Не бійтеся експериментувати!

З давніх-давен український народ захоплювався не лише співом, а й інструментальною музикою. Про деякі унікальні музичні інструменти, що отримали нове життя на теренах України, читайте в нашій статті «П’ять унікальних музичних інструментів».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: