Новини        28 Листопада 2018        714      

Підсумки обласного семінару для керівників інструментальних колективів

28 листопада в Миколаївській філії Київського національного університету культури та мистецтв відбувся обласний семінар для керівників інструментальних колективів.У заході взяли участь понад 50 представників інструментального мистецтва Миколаївщини. Про що говорили, які корисні поради та рекомендації отримали семінаристи та інші цікавинки заходу — далі в статті.

Семінар розпочався з аналізу виступів аматорських колективів на проведених Обласним центром народної творчості конкурсах. Неодноразовий член журі, керівник ансамблю народних інструментів «Узоры» Миколаївської обласної філармонії, заслужений артист України Іван Обревко не лише проаналізував виступи, але й звернув увагу на стан та перспективи розвитку інструментального жанру на Миколаївщині.

Теоретична частина семінару була насиченою, корисною та цікавою для всіх присутніх. Від викладача Миколаївської філії Київського національного університету культури, кандидата педагогічних наук Вікторії Сологуб семінаристи отримали безліч порад щодо створення ансамблю гітаристів, а також приклади творів, які можна взяти за основу під час роботи з аматорським колективом. Нові знання про нові підходи в удосконаленні інструментального виконавства, а також інструментуванні та аранжуванні творів для колективів народних інструментів, які надала старший викладач Миколаївської філії Київського національного університету культури Віта Шеремет, стануть у пригоді кожному керівникові: допоможуть підвищити рівень власної майстерності та полегшать роботу з колективом. На особливостях cучасних тенденцій розвитку народно-інструментального мистецтва, а також композиторської й виконавської творчості наголосила викладач-методист відділу «Народне інструментальне мистецтво» Миколаївського коледжу культури та мистецтв Ольга Комінарець. Змістовна інформація про основні аспекти створення ансамблів бандуристів та їх значення в українській народній музиці від викладача Миколаївської філії Київського національного університету культури Марини Добровольської передувала неймовірному майстер-класові за участю ансамблю бандуристів.

І розпочалася ще яскравіша, аніж теоретична, практична частина семінарських занять… Учасники семінару були в захваті від заняття по роботі над репертуаром для вокально-інструментальних та естрадно-джазових колективів на сучасному етапі, яке провів викладач кафедри музичного мистецтва Миколаївської філії Київського національного університету культури В’ячеслав Латко. А майстер-клас по підбору репертуару для ансамблю сучасної музики (на прикладі показового виступу студентського ансамблю) викладача відділу «Народне інструментальне мистецтво» Миколаївського коледжу культури й мистецтв Миколи Морозинського «розкрив очі» всім присутнім на нові обрії музичного мистецтва.

Сподіваємося, що надані практичні матеріали, рекомендації та поради допоможуть керівникам підвищувати рівень майстерності, накопичувати нові знання і правильно їх застосовувати; сприятимуть особистому розвитку кожного учасника та інструментального мистецтва в цілому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: