Творче об'єднання «Прибужжя»        09 Жовтня 2020        1854      

Семантика жовтого кольору

Символіка жовтого кольору та його відтінків, їхнє місце в роботах художників Миколаївщини.

Символіка

Жовтий колір — носій величезної сили Сонця, символ захисту й надії. На Близькому Сході його вважають кольором успіху і процвітання, у Японії — символом мужності й аристократизму, у Єгипті й Азії — трауру та смерті, в Індії — прибутку й успішної торгівлі. У Західній Європі жовтий означає радість і щастя. У Китаї йому надають священного значення, адже це колір імператорського вбрання. В Україні жовтий — це символ стиглого колосся та уособлення життєдайної сили сонячного світла.

Різні значення мають і відтінки кольору.

  • Медовий символізує вічний пошук справжнього щастя.
  • Лимонно-жовтий — креативність і творчість.
  • Червоно-жовтий — стихійність та нескореність.
  • Світло-жовтий — легкість і безпосередність.
  • Жовто-коричневий — насолоду та взаємність.
  • Золотий — досвід, мудрість і досягнення мети.

Роботи художників Миколаївщини

У натюрмортах миколаївських художниць Галини Кір’якової та Наталії Мазур палітра відтінків змінюється від медового до лимонно-жовтого. Пишні букети квіткових композицій із жоржин, троянд, кульбабок, нарцисів зображені в насичених тонах. Щоб посилити яскравість жовтого кольору, художниці часто використовують контрастний фон синіх, блакитних і зелених відтінків. У пейзажах Василя Нікітіна (Врадіївський район) виблискують жовтогарячі й золотаві кольори: безмежні поля стиглого колосся, пожовкле листя на кронах дерев, пишні оберемки соняшників.

Графічні фруктові натюрморти Катерини Баранюк (м. Первомайськ) виконані кольоровими олівцями. Авторка звертає особливу увагу на контурну лінію, штрихи й кольори. Палітра жовтих відтінків завжди гармонійно поєднана з іншими кольорами. Мисткиня не акцентує увагу на контрастах. Композицію зі світло-жовтих фруктів часто доповнюють скляний прозорий посуд, спалахи сонячних відблисків, дрібні білуваті квіти або світлі легкі тканини.

Жовтий та інші кольори яскраво виражені в декоративних роботах Стефанії Чаплигіної.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: