Новини        30 Грудня 2019        725      

Вітаємо з новорічними та різдвяними святами й підбиваємо підсумки 2019 року

Ось і минає 2019 рік. Він був різним: багатим і бідним, радісним і сумним, успішним та інколи не досить вдалим… Нехай разом із ним усе погане залишиться в минулому. А 2020 рік стане для всіх нас роком нових завдань, звершень і висот; точкою, з якої ми почнемо нове, ще насиченіше, творче життя.

Підбиваючи підсумки року, не можна не згадати про яскраві культурно-мистецькі заходи МОЦНТ та КОР, що закарбувались у пам’яті тисяч людей з усієї України. Пригадаймо ж найвагоміші з них!

Обласне свято «Весело сяють різдвяні зірки»

20 січня на Соборній площі провели обласне свято «Весело сяють різдвяні зірки». Глядачі насолодилися розмаїттям виступів 16 найкращих фольклорних, вокально-хорових і театральних колективів (а це понад 200 учасників) області. Як аматори демонстрували новорічні обряди, театралізовані дійства, вертепи та про інші родзинки свята — далі.

«Весело сяють різдвяні зірки» на Миколаївщині →

Обласний конкурс розмовного жанру «Барви надії»

23–24 лютого в Центральній бібліотеці імені Марка Кропивницького провели щорічний обласний конкурс розмовного жанру «Барви надії». Цього разу до нього долучилися понад 200 аматорів з усієї Миколаївщини. Навіщо проводимо цей захід? Яка тематика виступів та хто виявився найвправнішим шанувальником слова?

Підсумки обласного конкурсу «Барви надії» →

Обласна виставка «Диптих-art»

26 березня у Миколаївському обласному художньому музеї імені Василя Верещагіна відкрили обласну виставку «Диптих-art». «Диптих» перекладається як «складений удвічі». Відповідно експозиція виставки складається з двох частин, тематика яких щороку змінюється. Яка цьогорічна тема заходу та які роботи були представлені, а також про інші яскраві миті виставки — далі.

Колорит обласної виставки «Диптих-art» →

Обласний огляд «Материнська пісня»

Шостого квітня визначили переможців обласного огляду «Материнська пісня», участь у якому взяли понад 50 аматорських вокальних, фольклорних колективів, хорових груп та окремих виконавців нашої області. Чим же запам’яталися цьогорічні виступи й захід загалом?

Підсумки обласного огляду «Материнська пісня» →

Обласний конкурс вокально-інструментальних ансамблів та естрадних гуртів «Corda»

20 квітня в Братському районному будинку культури визначили переможців обласного конкурсу «Corda». Хто взяв участь у заході, які номери були представлені й хто переміг — далі.

Переможці обласного конкурсу «Corda» →

Усеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі»

17–19 травня пройшов наймасштабніший Усеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі». До нього долучилися майже 100 хореографічних колективів (а це понад 3000 осіб!) різного віку та стилів виконання. Представники яких областей долучилися до конкурсу? Чим захоплювали увагу глядачів та журі цьогорічні виступи? Хто ж таки переміг?

Підсумки Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Миколаївські зорі» →

Обласний конкурс аматорських театрів «Миколаївська Мельпомена»

Щороку на Миколаївщині проходить обласний конкурс «Миколаївська Мельпомена». Цього разу він тривав два дні: 18 травня у Вознесенському МБК, а 19 травня в Новоодеському РБК. Хто ж виявився найяскравішим і виборов перемогу?

Переможці обласного конкурсу «Миколаївська Мельпомена» →

Обласний фестиваль дитячої творчості «Art-mix»

Другого червня визначили переможців щорічного масштабного обласного фестивалю дитячої творчості «Art-mix», фінал якого традиційно проведений до Дня захисту дітей. Про феєричні незабутні миті заходу, колорит виступів і, звичайно, переможців — читайте далі.

Обрано переможців «Art-mix 2019» →

Усеукраїнський фестиваль пісенної творчості «Пісенний драйв»

20–23 червня у «фортеці біля моря» — місті Очаків на Всеукраїнський фестиваль пісенної творчості зібралися найкращі аматорські голоси України (понад 500 співаків і музикантів). Як це було та хто ж став переможцем?

Фестивальна феєрія «Пісенного драйву 2019» →

Усеукраїнський фестиваль-конкурс гумору та сатири «Усмішки Глазового»

З 28 червня по 3 липня у приморсько-степовому краї, в Очакові, пройшов Усеукраїнський фестиваль-конкурс гумору та сатири «Усмішки Глазового». Цього разу гостей і членів журі заряджали позитивом понад 70 майстрів гострого слова з 10 областей України. Що цікавого чекало на учасників? Яка тематика творів переважала? Чим запам’ятався гала-концерт та хто виборов своє місце під сонцем?

Гумор та сатира на Миколаївщині: «Усмішки Глазового 2019» →

Усеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена»

З 26 червня по 5 липня на Миколаївщині пройшов ХХIV Усеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена», який зібрав разом найкращі аматорські театри. Цього року до масштабного театрального заходу долучилися представники 11 областей України (а це понад 1500 учасників). Майстер-класи, творчі лабораторії, конкурсні та позаконкурсні вистави, драйвові вечірки — це короткий список того, чим були насичені фестивальні дні. Про найяскравіші миті читайте далі.

Яскраві миті «Від Гіпаніса до Борисфена 2019» →

Обласний огляд ветеранських колективів аматорської творчості «Пісні наших батьків»

Першого жовтня з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку провели щорічний обласний огляд «Пісні наших батьків». У заході взяли участь майже 500 аматорів. Про що ж співали та чим дивували колективи цього року?

Основні моменти обласного огляду «Пісні наших батьків» →

Обласне свято козацької творчості «На Покрова»

14 жовтня з нагоди святкування Дня Покрови Пресвятої Богородиці та для збереження історії, національних традицій та об’єднання людей у єдину українську родину вже вчетверте провели обласне свято «На Покрова». Хто долучився до святкування; специфіка цьогорічного концерту, колорит ярмарку та майстер-класів тощо — далі.

Яскраві миті обласного свята «На Покрова» →

Обласний вокальний конкурс «Діапазон»

Другого листопада МОЦНТ та КОР провів обласний конкурс вокальних колективів і солістів-вокалістів «Діапазон». Плеяда співаків-аматорів з’їхалася з усіх куточків нашого краю, щоб подарувати прекрасне, вічне та неповторне мистецтво — пісню! Цього року в пісенному змаганні взяли участь 33 колективи (вокальні ансамблі, малі форми ансамблю, фольклорні колективи) та 28 солістів-вокалістів. Як це було та хто переміг?

Переможці обласного конкурсу «Діапазон» →

Обласний конкурс хореографічного мистецтва «Перлина Прибужжя»

Мовою тіла можна розповісти будь-яку історію, передати глядачеві потрібні емоції та змусити співпереживати. Саме це робили дитячі, молодіжні й дорослі колективи (понад 2500 танцівників) на обласному конкурсі «Перлина Прибужжя 2019». Різноманіття стилів і технік, ідей і їх реалізацій вражає. Про це і не тільки — далі.

Підсумки обласного конкурсу «Перлина Прибужжя» →

Четвертий виставковий цикл «Нові імена Миколаївщини»

Проєкт «Нові імена Миколаївщини» з 2009 року знайомить глядачів із майстрами й художниками Миколаївщини, а також їхніми сміливими ідеями. За цей період свою творчість представили 40 аматорів. А це понад 50 захопливих майстер-класів і творчих зустрічей, презентація майже 2500 виставкових експонатів сучасних і традиційних видів мистецтва.

У рамках четвертого циклу проєкту Центр відкрив нові імена десяти аматорів нашої області. З чиєю ж творчістю (та якою саме) ми ознайомилися саме у 2019 році?

Як Лідія Асріянц стала відкриттям проєкту →
Знайомство із творчістю Олени Сапожник →
Відкриття персональної виставки Ігоря Карачевського →
Відкриття персональної виставки Жанни Семененко-Руських →
Ювілейна виставка «Нові імена Миколаївщини» →

Творчий проєкт «Таланти Прибужжя»

Творчий проєкт «Таланти Прибужжя» спрямований на популяризацію сучасного мистецтва нашої області, поєднання різножанрових напрямів творчості, пошуки й презентації нових артідей талантів Миколаївщини. Реалізований спільно з Миколаївським академічним художнім російським драматичним театром. Цього року в його рамках свою творчість представили майстрині НТО «Прибужжя» Тетяна Веремієнко та Єлизавета Козирєва, а також майстер Вадим Пустильник.

Обласний огляд місцевих елементів нематеріальної культурної спадщини «Етно-традиції Миколаївщини»

З 23 березня по 10 грудня тривав перший обласний огляд місцевих елементів НКС «Етно-традиції Миколаївщини». Усього представили 25 місцевих елементів НКС. У чому унікальність заходу? Які клубні заклади були активними та креативними? Які саме елементи представили та хто переміг? Про це і не тільки ви дізнаєтеся з наших публікацій.

Підсумки першого відбіркового туру →
Підсумки регіонального етапу в Снігурівці →
«Етно-традиції Миколаївщини» у Березанці →
«Етно-традиції Миколаївщини» у Баштанці →
«Етно-традиції Миколаївщини» у Вознесенську →
Підсумки 2019: нематеріальна культурна спадщина →

Ми не зупиняємося на досягнутому й надалі плануємо впроваджувати нові проєкти, зокрема обласний конкурс гумору та сатири «Веселі витребеньки» і Відкритий фестиваль аматорського мистецтва «Шкварочка». Тож до зустрічі на наших заходах у 2020 році. Сподіваємося на ще більшу активність і віддачу!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: